Yaşlanmanın ilk belirtilerinin ortaya çıktığı göz çevrenizde oluşan kırışıklıkları doğal yöntemler ile azaltabilir ve yok edebilirsiniz. Göz çevresini gençleştiren doğal yöntemler nelerdir? Evde uygulayabileceğiniz o yöntemleri sıraladık.

İnce yapılı olan göz çevresi derisinde kırışıklıklar oluşmaya başlamadan önce bakımların uygulanması gerekir. Kaliteli göz çevresi nemlendirici kullanımına 20'li yaşlardan itibaren başlanması gerekir. Bunun yanında evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler ile göz çevresi derisine bakım yapabilirsiniz.

goz_cevresi_bakimi_nasil_yapilir.jpg

Göz Çevresi Derisinin Genç Kalması İçin

Süt

Sütün içinde bulunan doğal asit ve vitaminler göz çevresine bakım yapar. Soğuk sütün içine batırılmış pamuk toplarınız göz çevrenizde 5 dakika bekletebilirsiniz.

Patates

Göz altındaki yaşlanma ve yorgunluk belirtisi olan mor halkalara patates kullanabilirsiniz. Patatesi dilim halinde kesin ve gözlerinizin üzerinde 7-8 dakika bekletin.

Aleo Vera Jeli

Doğal bir nemlendirici olan aleo vera jeli kullanımı göz çevresindeki kaz ayağı oluşumunu engellemenize yardımcı olur. Özellikle kış aylarında göz çevrenizi korumak için düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Siyah Üzüm Çekirdeği Yağı

Antioksidan açısından zengin olan siyah üzüm çekirdeği yağını göz çevrenize bakım yapmak için kullanabilirsiniz. 2-3 damla siyah üzüm çekirdeği yağını pamuk ile göz çevrenize uygulayabilirsiniz.

Salatalık

Doğal nemlendirici ve su deposu olan salatalık göz çevrenize mineral desteği de sağlamış olur. Taze ve organik salatalıkları dilimleyerek göz çevrenizde kullanabilirsiniz.
  • Beğen
Reactions: burfur