Güne güzel başlamanın formülü, geceden başlar. Güzel bir gece, güzel bir sabahın garantisidir. Nasıl uyuyor iseniz, öyle uyanırsınız. Dolayısıyla mutlu şeyler düşünmek, uyurken gülümsemek ve en son izlediğiniz şeylerin pozitif olması oldukça önemlidir.

Hayal kurmanın keyfini bilen insanlar, her güne güzel başlamanın sırrını da bilirler. Tıpkı ameliyata girmek, tıpkı alkol almak gibi. En son hangi düşünce durumu mevcut ise uyku sonrası ruh hali, beyne en son iletilen sinyallere göre yansıma ve çalışma sağlar.

gune_guzel_baslamak-600x408.jpg


Gece Bakım Tüyoları
Yatağınızın ve yastığınızın rahat olmasına özen gösterin. Sevdiğiniz hafif kokular var ise yatağınıza veya yatak odası perdelerine sıkın. Burun koku alma etkinliklerini uyku esnasında da sürdürür. Çevreden gelen kokular, rüyaların ve uykunun kalitesini etkiler.

  • Makyajınızı temizleyin, cilt bakımınızı yapın ve nemlendiricinizi sürün
  • Saçlarınızı tarayın ve dolaşmamaları için örebilirsiniz. Fakat gevşek örmek, saç tellerinin kırılmaması için önemlidir.
  • Pek çok kişi abdest alarak uyur. Bu, negatif enerjilerin temizlenmesi ve uyku kalitesinin yükselmesi için ideal yöntemlerden biridir.
Tv izlemek ve en son cep telefonlarına uyurken bakmak, hemen hepimizin alışkanlığıdır. Fakat rahatlatıcı görüntüler izlemek, rahatlatıcı müzikler dinlemek oldukça önemlidir. En azından telefonunuzun ana ekranına güzel resimler ekleyin ve uyumadan önceki baktığınızın son resim, size güzel duygular, düşünceler iletsin.

Uyurken en rahat pozisyonunuzu alın ve güzel hayaller kurun. Asla kaygı verici veya stresli düşüncelere bürünmeyin. Mutlu uyuyuni mutlu uyanın.

Suna Dumankaya En Popüler Cilt Maskeleri Tarifleri Tıklayın !
Makyajla uyumanın zararları! Tıklayın !
İyi Bir Uyku İçin Öneriler Tıklayın !
  • Beğen
Reactions: palmofheaven