Her kadının diyetine dahil etmesi gereken bazı yiyecekler vardır. Bu yiyecekler sizi bir dizi rahatsızlıktan gerçekten koruyabilecek yiyecekler. İşte o tüketilmesi gereken yiyecekler listesi...

Ispanak​


Ispanak o kadar çok mineral ve vitamin içeriyor ki onu yememek büyük bir hata olur. PMS semptomlarını azalttığı söylenen magnezyum aynı zamanda kemikleri de güçlendirir. Kan şekerini kontrol altında tutar ve astım krizi riskini azaltır.

Folat veya B9 vitamini olarak da bilinen bu bileşik, hamile kadınlar için hayati öneme sahiptir ve normal hücresel fonksiyon ve doku büyümesi için gereklidir.

Keten tohumu​


Keten tohumları kalp ve kan şekeri seviyeleriniz için mükemmeldir. Güçlü antienflamatuvar özellikleri ile her gün keten tohumu yemek sağlığınız için harika olacaktır. Bunun dışında, zararsız görünen tohumlar, irritabl bağırsak sendromu ataklarını azaltmada da iyidir. Keten tohumu özellikle kadınlar için faydalıdır. Gebe kalma şanslarını artırarak kadınların doğurganlığına yardımcı olduğu bilinmektedir. Keten tohumları ayrıca normal yumurtlamayı desteklemeye ve hormonal dengeyi yeniden sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca menopoz sonrası kadınları kardiyovasküler hastalık riskinden korur.

Hamile ve emziren kadınlar diyetlerine dahil etmeden önce doktorlarına danışmalıdır.

Kızılcık​


Lezzetli olmasının yanı sıra, kızılcık sizi kalp hastalıklarından, diş çürüklerinden ve idrar yolu enfeksiyonlarından koruyabilir. Bunun nedeni ise bitkisel besinler ile doludurlar. Antioksidan ve antienflamatuvar özellikleri sizi birçok hastalıktan korur.

Domates​


Domates temel gıda maddesi olsa da, birçok insan bu meyvenin gücünü hafife alıyor. Bir araştırmada domatesin meme kanseri ve kalp hastalığı oluşumunu azalttığını söylüyor. Ayrıca kemik sağlığını iyileştirir ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olurlar.

Domates harika bir C vitamini, potasyum, folat ve K vitamini kaynağıdır.

Yulaf​

kadinlar_icin_saglikli_yiyecekler.jpg
Yulaf, sindirimi iyileştirmenin ve kan basıncını kontrol altında tutmanın yanı sıra, PMS ile ilişkili ruh hali değişimlerini önlemeye de yardımcı olur. Yulaf ayrıca kolesterolü düşürebilir ve gastrointestinal sisteminizin sorunsuz çalışmasını sağlayabilir.

Yulaf, kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olan beta-glukan adı verilen güçlü bir lif içerir.