Doğal yöntemlerle saç uzatmak için uygulanan birçok yöntem bulunur. Evde bulunan malzemeleri kullanarak uygulanabilecek ucuz ve doğal yöntemler sayesinde saçlar istenen hacim ve forma gelerek daha çabuk uzarlar. Uygulanan doğal yöntemler arasında malzemeye gerek olmadan yapılabilecek bir yöntem saçların düzenli bir şekilde her gün taranmasıdır. Saçlarınızı düzenli bir şekilde taranan saçların dip bölgelerine masaj yapmış olunur ve daha çabuk uzamasını sağlar.

sogan_suyu_sac_uzatma-600x450.jpg


Soğan Kürü İle Saç Uzatma
Her evde bulunan soğan saç uzatma yöntemleri arasında uygulanan önemli kürlerden birisidir. Saç için soğan suyu kürü uygulaması hafta sonları evde bulunulan vakitlerde yaparak rahatsız edici kokusu evde olduğunuz saatlerde geçirilir. Soğan kürü saç uzamasında önemli kürler arasında bulunduğu için kokusuna aldırış edilmeden uygulanması gerekir. Soğan kürünü hazırlarken yapılması gerekenler şunlardır;

 • Soğanı haşlayarak suyunu sıkmak gerekir.
 • Soğan suyunu soğutarak saç diplerine iyice yedirerek sürmek gerekir.
 • Bir saat süre saçlarda bekletilen soğan suyu daha sonra durulanarak saçlardan arındırılır.
Kesin sonuç alınması için 3 kür uygulanması gereken Soğan suyu saç beyazlamasına etkisini görmek mümkün olacaktır.

sogan_suyu_ile_hizli_sac_uzatma-600x450.jpg


Saç Uzatmada Faydalı Olabilecek Nedenler
 • Saç bakım kremi kullanmak saçların çabuk uzamasında etkili olmaktadır. Haftada bir kez saçlara uygulanan doğal bakım kremleri saçların daha çabuk uzamasında etkili olacaktır.
 • Saçlar yıkanırken saç diplerine sert hareketler yapmak saç diplerinin zarar görmesini sağlayacağı için doğru olmaz. Saçlar yıkanırken parmak uçları ile masaj yapılarak yıkanmalıdır.
 • Yatarken saçların açık bırakılarak yatılması gerekir. Uyurken sıkıca toplanan saçlar yastık üzerinde ezilerek zamanla güçsüzleşir.
 • Saç şekillendiricileri saçlardaki suyun buharlaşmasına ve saçların nemsiz kalmasına neden olur. Nemsiz saçlarda kırılma ve dökülmeler daha fazla yaşanır.
Doğal yollarla hızlı saç uzatmanın 27 yöntemi Tıklayın !

Evde Saç Uzatma İçin 7 Yöntem için Tıklayın !

1 Ayda 20 cm Saç Uzatma Yöntemleri Tıklayınız

Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar Tıklayınız


İbrahim Saraçoğlu Saç Uzatma Kürü Resimli Tarif
 • sogan_suyu_ile_dogal_hizli_sac_uzatma_kurleri.jpg
  sogan_suyu_ile_dogal_hizli_sac_uzatma_kurleri.jpg
  19,7 KB · Görüntüleme: 695