Zayıflamak ve ince görünebilmek için rezene çayını kullanabilirsiniz. Hızlı zayıflatan ve yağ yaktıran rezene kürü ile kısa süre içinde fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Rezene bitkisi sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum açısından zengindir. Yüksek miktarda A ve C vitamini ile hastalıklara karşı korur. Kan basıncını düzenler, sindirim sisteminin rahatlamasını sağlar. Doğal bir antibiyotiktir. Cilt sağlığının korunmasına ve sivilcelerin azaltılmasına yardımcı olur.

Bunların dışında rezenin en önemli faydalarından biri de sindirim sisteminin düzenlemesine yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırır. Diyet döneminde oluşan kabızlık sorununa iyi gelir. Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi ile diyet stresini azaltır. Yağ yaktırmayı destekleyen rezene kürü nasıl yapılır?

rezene_zayiflama_cayi.jpg


Zayıflatan Rezene Kürü


1 çay kaşığı anason

1 çay kaşığı kimyon

1 tatlı kaşığı rezene

1 tatlı kaşığı kekik

Hazırlanışı

Kuru halde ve karıştırılmış olan bu bitkileri birkaç bardak suyu içinde demleyebilirsiniz. Günde iki fincan tüketmeniz yeterli olur. Daha fazlasını tüketmek zararlı olacaktır.

Bu kür karışımında bulunan bitkilerin tamamen doğal ve koruyucu madde içermemesine özen gösterin.

Bu karışımı hazırlayamadığınız günlerde sadece rezene çayı da içebilirsiniz.

Rezene kürü zayıflamanız yardımcı olur ancak kilo verebilmek için tek başına yeterli değildir. Düzenli egzersiz ve diyet programı ile desteklenmesi gerekir.