Acaba ikizlere mi gebeyim diye merak ediyorsanız ikiz gebelik belirtilerimize göz atmadan karar vermeyin! :)

Bebek sahibi olmak biliyoruz ki dünyanın en güzel duygularından biri. Hatta evlilikten daha derin bir duygu olarak görülüyor. Sizce de öyle değil mi? Bebek sahibi olmak bu kadar güzelse ikiz gebelik daha da güzedir sanırım ne dersiniz hanımlar?

Bugün sizler için ikiz gebelik belirtilerini yazmak istedik. O halde tüm yeni hamileleri ya da hamilelik ihtimali olanları yazımıza davet ediyoruz. Bebeğiniz için henüz ultrason çekimine gitmediyseniz bunlarla kendinizi gözlemleyebilirsiniz.
ikiz-gebelik-belirtileri-neler-1.jpg


İkiz Gebelik Belirtileri Neler?

İkiz gebelik belirtilerini tekiz gebelik yaşayanlara göre değerlendirebilirsiniz. Yani onların yaşadıklarının daha yoğun halini yaşamanız anlamına geliyor.

· İkiz gebelik belirtilerinden ilki hamilelik döneminde yaşayan kusma ve bulantı gibi sorunların daha yoğun yaşanması. Tabi bu kişiden kişiye göre değişir. Her yoğun kusma ve bulantı yaşayanların ikiz gebelik yaşadığı anlamına gelmez.

· İkiz gebelik yaşayan kişiler normal gebelik yaşayanlara göre daha erken kilo almaya başlar. Sonuçta 3 canlı olmuş oluyorsunuz :)

· Karnınız normal gebeliklere göre ilk aylarda daha belirgin hale gelebilir.

· Rahim daha büyük olur ve de kasık ağrılarını daha sık yaşamaya başlarsınız.

· Hamilelik testi için gittiğinizde kan testi değerleriniz normal hamileliğe göre daha yüksek değerler çıkar.
ikiz-gebelik-belirtileri-neler-2.jpg

· Kendinizi aşırı yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz.

· Eğer ikiz gebelik yaşıyorsanız doktora gittiğinizde doktorunuz muhtemelen iki kalp atışı duyacak. :)

*Eğer ikiz gebelik yaşayıp yaşamadığınızı doktora gidene kadar öğrenmek istiyorsanız ikiz gebelik yaşamış olan birinden fikir edinebilirsiniz.

Bu bilgiler öneri niteliğinde olup, kesin bilgi için uzmana danışınız!

Editör: Neşe Akbaş