Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, Minik Kalplerle El Ele Derneği ile birlikte yardıma muhtaç çocukları ve annelerini destekliyor

Sainte Pulchérie Lisesi, son altı senedir olduğu gibi mart ayında kadınların yaşam koşullarıyla ilgili bir bilinçlendirme ve eğitim projesi gerçekleştiriyor. Bu sene de, Dünya Kadınlar günü vesilesiyle belirli bir tema etrafında buluşmalar, davetler ve paneller düzenlenecek. Altı yıldır, Sainte Pulchérie Lisesi kadınlarla dayanışma gayesiyle farklı projelere imza attı ve öğrenciler çeşitli konularda kadınlarla yardımlaştı.

kadin_yasam_hareket_sosyal_sorumluluk.jpg


Mart 2013 : Toplumda Kadının durumu

Mart 2014 : Genç kızların eğitimi « Anadolu'da bir Kızım Var »

Mart 2015 : Kadına karşı şiddet « Adım Kadın »

Mart 2016 : Zoraki evlilikler « Çocuk Gelinler »

Mart 2017 : Sığınmacı Kadınlar'ın Yaşamı

Mart 2018 : « Engelleri Aşan Kadınlar »

Bu sosyal sorumluluk projesi bu sene engelli çocuk annelerinin yaşam koşullarına odaklanıyor. 16 – 17 yaşlarında 90 öğrencimiz, engelli çocuk sahibi annelerle videoya kaydettikleri görüşmeler yaparak, bu annelerin çocuklarını yetiştirirken baş ettikleri zorlukları ve aştıkları engelleri konuştu ; onların yaşadıkları acıları ve neşeyi paylaştı. Sainte Pulchérie Lisesi, bu proje kapsamında, gelirini, çocuklar yararına faaliyetlerini sürdüren Mika-Der Derneği'ne bağışlamak üzere, 6 Mart Çarşamba günü bir gala daveti düzenliyor.

Gala Gecesi Programı

19.30 Konser: "Kadın Sesleri"
Jehan Barbur, Su Soley, Şenay Lambaoğlu

Kokteyl

20.30 Resim Sergisi: "Kadın, Yaşam ve Hareket"
Canan Aydoğan

Adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı belirten bir e-postayı kulturSP@sp.k12.tr adresine göndererek yerinizi rezerve edebilirsiniz.

Bilet ücreti: 250 tl/ 100 TL

Bilet satışından elde edilecek tüm gelir ve sanat eserlerinin satış gelirinin %30'u Mika-Der'e bağışlanacaktır.
  • Beğen
Reactions: Curly