Kadınların erkeklere nazaran tehlikelere ve enfeksiyonlara çok daha açık bir idrar yolları olduğu bilinmektedir. Bu durum evlilik sonrası ve özellikle doğum döneminde en üst seviyeye çıkmaktadır. Kadınların idrar yolları ile alakalı yaşadıkları sıkıntıların başında idrarını tutamamak gelmektedir. Küçük egzersizler ile bu soruna karşı koyma imkanını elde edebilirsiniz.

Hamilelikte idrar rengi nasıl olmalıdır sorusu bu konuda evham yapan kadınlar tarafından en sık dile getirilen soruların başında gelmektedir. Klasik olarak idrar rengi kriterleri gebelikte de devam etmektedir. Hafif sarı bir renge sahip olması sağlıklıdır. Fakat şeffaf olması çok fazla su tükettiğiniz manasına gelmektedir. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu ile karşı karşıya kalan kişilerin idrar yaparken yanma ile de karşı karşıya kalacakları bilinmelidir. Bu belirtiler kendini gösterdiği zaman direkt olarak doktora başvurmanız gerekmektedir.

hamilelikte_idrar_yollari_enfeksiyonu_idrar_rengi-600x343.jpg


Kanlı İdrar Problemi Nasıl Çözülmelidir?
Hamilelikte kahverengi leke sorununun çözülmesi için idrar yollarınızın tam olarak enfeksiyonlardan arındırılması gerekmektedir. Ancak bu biçimde kanama sorununu kısa vadede ve kalıcı olarak çözebilirsiniz.

Hamilelikte kanama denildiği zaman kadınların aklında beliren tablonun oldukça karmaşık olduğu tahmin edilmektedir. Hatta zaman zaman düşük tehlikesi soru işareti bile kendini göstermektedir. Bu tür kanamaların idrar yolları ile alakalı sorunlar olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Hamilelikte hafif kanama her kadının başına gelebilecek sorunlardan bir tanesidir. Fakat bu sürecin kadın hayatının en hassas süreçlerinden biri olması kanamaları önemsemenizi gerektirmektedir. Kanamaların neden kaynaklandığı ancak net bir muayene ve yapılan testler sonucunda ortaya çıkacaktır.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Yolları

İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi İçin Öneriler Tıklayın !

İdrar Yolu İltihabı İçin Maydanoz Kürü Tıklayın !

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Tıklayın !