Ketojenik Diyet Nedir? Ketojenik Diyet Listesi Nasıl Uygulanır? Ketojenik Diyet Ne Yenir? ketojenik diyet ile zayıflayanlar Keto diyeti hakkında herşey sizlerle...

İçinde bulunduğumuz yaz ayları, yılın en çok zayıflama ihtiyacı hissedilen dönemidir. Kış aylarının yeterince değerlendirilmemesi durumunda yaz aylarında vücutta bulunan fazla kilolar tatillerimizi zehir etmektedir. Fazla kilolarımızdan kurtulmaya karar verdiğimizde pek çok kişi tarafından denenen diyet listelerinden seçim yaparak uygulamaya koyuluruz. Kimi zaman seçtiğimiz diyet listesinin başarısından dolayı fazlalıklarımızdan kurtulabilirken kimi zaman seçilen diyetin sonuçlarından memnun kalmayız. Akılda dolaşan tüm bu soruların üzerine popülerliği günden güne artan bir diyet türü umut ışığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Mucize yarattığından bahsedilen Ketojenik diyet ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için yazımızda bir araya getirdik.

ketojenik_diyet_ile_zayiflayanlar-600x320.jpg


Ketojenik Diyet Nedir?
Konuya doğru bir giriş yapılabilmesi için cevaplanması gereken ilk soru Ketojenik diyet nedir olacaktır. Kelime anlamı olarak karbonhidrat yetersizliği durumunda vücudun enerji elde etmek için yağ yakması anlamına gelen ketozisten ismini alan diyet, isminden de anlaşılacağı üzere karbonhidrat alımının azaltılarak vücudun yağ yakmaya zorlanmasını amaçlamaktadır. Depolanan yağlar yakıldıkça vücut şekilleneceği gibi kilo vermek kolaylaşacaktır.

ketojenik_diyette_ne_yenir-600x375.jpg


Ketojenik Diyet Nasıl Uygulanır?
Diyetin uygulama mantığı çok basittir. Karbonhidrat alımı kesilerek Ketojenik diyet ne yenir listesinde yer alan;

 • Bitkisel yağlar,
 • Protein içeren besinler,
 • Buharda pişmiş sebze yemekler,
 • Süt ve süt ürünleri,
 • Kuruyemiş çeşitleri,
 • Yumurta,
 • Meyve çeşitleri
Size uygun olan yiyeceklerin listesidir. Verilen listeye uyarak karbonhidrat alımını günde 50 gr’ın altı ile sınırlandırdığınızda vücudunuz ihtiyaç duyduğu enerji için yağları yakarak işe başlayacaktır. Diyet sırasında bol su içmeyi ihmal etmeyin. Su, yağ yakımında en iyi yardımcınız olacaktır.

ketojenik_diyet_listesi_faydalari_zararlari_nelerdir-600x315.jpg


Ketojenik Diyetin Zararı Var Mı?
Diyabet hastalığının tedavisi amacıyla da kullanılan Ketajonik diyetin az da olsa zararları da bulunmaktadır. Ketojenik diyet zararları;

 • Kalp ve damar hastalıkları riskini artırabilir.
 • Kabızlık görülebilir.
 • Kalsiyum kaybı nedeniyle kemik yoğunluğu azalabilir.
 • Vücudun su ve elektrolit dengesi bozulabilir.
Keto Diyetinin İşe Yaradığını Nasıl Anlarım? Tıklayın !

Ketojenik Diyet İle Zayıflayanlar Tıklayın !

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır? Tıklayın !

Ketojenik Diyet Listesi için Tıklayın !

Keto Diyeti Çikolatalı ve Peynirli Yap Bombaları Tarifleri Tıklayın !

Ketojenik Diyet Hakkında Her Şey Tıklayın !


Protein Diyeti ( Atkins – Ketojenik) Deneyimlerimiz Tıklayın