Andız pekmezi nelere iyi gelir sorusuna verilebilecek en önemli yanıtlardan bir tanesi saç dökülmesini önlemesidir. Andız bir çeşit çamdır. Andız pekmezi nerelerde yetişirsorusunun cevabı ise genellikle Akdeniz bölgesidir. Bu ağacın meyveleri ekim ayında olgunluk seviyesine gelir. Pekmezi ise kozalaklardan elde edilir. Andız pekmezi de doğada bulunan en faydalı besinlerden bir tanesidir. Bundan dolayı doğal andız pekmezinin bulunup tüketilmesi oldukça önemlidir.

andiz_pekmezi.jpg
İltihap Düşmanı Olarak Andız Pekmezi

Andız pekmezinin vücuda pek çok faydası bulunuyor. Bu pekmezin en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise antioksidan içermesidir. Bu kadar faydalı olmasının nedeni de bu antioksidan özelliğidir. Bunun yanı sıra iltihap söktürücü olarak da andız pekmezi tüketilebilir. Bundan dolayı da ağızında yaralar olan ya da bağırsaklarında parazitlenme oluşan kişiler de andız pekmezi tüketmelidir. Andız pekmezi kansere iyi gelir mi sorusunun cevabı da iyi geldiğidir.Andız Pekmezinin Zararları Nelerdir?
Bu pekmezinin faydalarını duyan kişilerin akıllarına ilk olarak andız pekmezi kilo aldırır mı sorusu geliyor. Andız pekmezi çok tüketilmesi durumunda kilo aldırır. Bunun dışında şeker hastaları da bu pekmezi tüketmemelidir. Ya da şeker hastası olan fakat andız pekmezi yemek isteyen kişiler ilk olarak doktorlarına danışmalıdır. Bu pekmezin gösterilebilecek son yan etkisi ise mide ağrılarına neden olabilmesidir. Ancak bu da çok tüketildiğinde ortaya çıkan bir durumdur.

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Listesi Tıklayın !

Keçiboynuzu ile Zayıflama Tıklayın !

Pekmez Hakkında Herşey Tıklayın !


Alıçın Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Tıklayın !