Zayıflamak için birçok katı diyet denediniz ancak istediğiniz kiloya gelmeyi başaramadıysanız bilmeniz gerekenler var. Kilo vermeyi engelleyen 5 gizli neden nedir? Bu yöntemler ile hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Yanlış beslenme alışkanlıkları ya da yüksek kalori içeren besinler tüketmeniz vücutta fazla yağ birikimine neden olabilir. Düzenli beslenme alışkanlıklarına başladığınızda kilo vermeye başlarsınız ancak doğru beslenmenin püf noktalarını biliyor musunuz?

Diyette Yapılan En Yaygın Yanlışlar

protein_ve_karborhidrati_ayri_tuketmek.jpg


Protein ve Karbonhidratı Ayrı Tüketmek

Son dönemde yapılan diyet hatalarından biri de karbonhidrat ve proteini birlikte tüketmemektir. Bu durumun mide de çürümeye neden olacağı düşünülür. Midedeki enzimler güçlüdür ve iki besin birlikte tüketildiğinde bu durumu imkansız olur. Karbonhidrat ve proteinli besinleri birlikte tüketmenizde sorun yoktur.

catal_bicak_kullanmamak.jpg


Çatal ve Bıçak Kullanmamak

Küçük bir detay olarak görünen çatal ve bıçak kullanımı beyninize 20 dakikada ulaşan tokluk sinyalinin iletilmesi sırasında fazla yemenizin önüne geçer. Pizzayı seviyor olabilirsiniz ancak diyet döneminde elinizle değil çatal ile yemek çabuk doymanızı sağlar.

saglikli_besinlerde_kilo_aldirir.jpg


Sağlıklı Besinlerde Kilo Aldırır

Beslenmenizde sıkça yer verdiğiniz haşlanmış besinlerin dikkatli ve az miktarda tüketilmesi gerekir. Küçük bir kase çorba size masum görünebilir ancak unla yapılmış olması yüksek kalori içerir. En sağlıklı bitkisel yağlardan biri olan bir tatlı kaşığı zeytinyağı ise ortalama 150 kalori değerine sahiptir. Şeker içeren meyve ve sebzeler içinde aynı durum geçerlidir.

detoks_diyetleri_her_zaman_saglikli_olmaz.jpg


Detoks Diyetleri Her Zaman Sağlıklı Olmaz


Detoks diyetlerinde bol miktarda taze meyve ve sebze suyu tüketilir. Bu besinler toksin atmanıza yardımcı olabilir ancak sağlıklı beslenme için yeterli değildir. Uzun süre devam etmesi durumunda yağ yerine kas kütlenizde kayıp oluşmasına neden olabilir.

kalori_saymak_diyet_yanlislari.jpg


Kalori Saymak

Her insanın metabolizma hızı ve günlük kalori ihtiyacı farklıdır. Hareketli ve az hareketli yaşam süren biri için farklı kalori ihtiyacı oluşur. Sizin için günlük almanız gereken kalori hesabını doktorunuz ile birlikte yapmalısınız.

En Sık Yapılan Diyet Hataları için Tıklayın !
Diyette Kilo Vermeyi Engelleyen Hatalar için Tıklayın !