Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte cilt bakımınız için önerilere ihtiyacınız varsa bu tüyolar tam size göre!

Havaların soğumasıyla birlikte ilk etkilen şey faturalardan sonra cildimiz J Şimdilik faturalar için bir yöntemimiz yok ama cilt bakımınız için güzel önerilerimiz var. Soğuk havayla birlikte hassaslaşan ve kuruyan cildinize bu cilt bakım uygulamalarını yaparak kış aylarında cildinizi en üstün seviyede koruyabilirsiniz. Hazırsanız birlikte kış aylarında yapılması gereken cilt bakım önerilerine bakalım.
Kış-Aylarında-Cilt-Bakım-Önerileri-1.jpg


Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

· Kış aylarında cildin daha fazla kuruduğunu düşünürsek makyaj temizleme sonrasında cildin daha fazla kuruduğunu da unutmamak gerekir. Bu nedenle makyaj sonrası cildiniz için özel nemlendiriciler kullanın.

· Kış aylarında cilt bakımınızı sadece cildiniz için değil tüm vücudunuz için yapın. O nedenle kış için nemlendirici losyonlar edinerek soğuğa karşı bol bol kullanın.

· Kış aylarında soğuktan en çok etkilen dudakları da unutmamak gerekir. Dudaklarınız için ekstra koruyucu etkili olan balmlar kullanabilirsiniz.

· Soğuk havadan kuruyan cildiniz için peelingin etkili olacağını düşünüyoruz. Ancak peeling seçiminizi cildinizi daha fazla hassaslaştırmayacağına emin olun.

· Kış aylarında cilt bakımınızı gece bakım maskeleriyle sonlandırabilirsiniz. Yatmadan önce uygulayacağınız gece maskeleriyle cildinize kış boyunca tam koruma sağlayabilirsiniz.

Sizin kış ayları için cilt bakım önerileriniz neler?