Gebelik dönemindeki annelerin ve ailelerin en çok merak ettiği konulardan biri de çocuklarının cinsiyetidir. Kız bebek isteyen ve bebeğinin cinsiyeti hakkında tahminde bulunmak isteyen anne adayları için en belirgin kız bebek belirtilerinin neler olduğunu araştırdık. Bu yazıdaki bazı maddeler bilimsel kökenli olmasa da halk arasında yüzyıllardır uygulanan yöntemlerdir. İşte bebeğin cinsiyetini belirleme yöntemleri. Erkek Bebek Belirtileri İçin Tıklayın !

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Anne Adayının Nabız Atışı

Anne adayının nabız atışlarının 140'ın üzerinde olması bebeğin kız olacağının işareti olabilir.

kiz_bebek_belirtisi.jpg


Sabah Bulantısı

Kız bebeklerde anne adayları farklı hormonlar salgılar. Bu salgılanan hormonlar sabah bulantılarının daha yoğun yaşanmasına neden olabilir.

Göğüs Boyutu

Bebek bekleyen annelerin göğüslerinde büyüme oluşur. Sol göğsünüzün daha büyük olması kız bebek annesi olacağınızın işareti olabilir.

Cilt Lekeleri

Değişen hormonel denge ile anne adayının yüzünde sivilce ve leke gibi sorunlar oluşması kız bebeğim müjdecisi olabilir.

Saçlarda Matlık

Halk arasındaki inanışa göre kız çocuk annesinden güzelliğini alır. Bunun nedeni ise anne adaylarının cilt lekeleri gibi saçlarında da matlık oluşmasıdır. Tırnakların çabuk kırılması da buna örnek olarak verilebilir.

kiz_bebek_belirtileri.jpg


Kilo Alımı

Hamilelikte kiloda artış olması normal bir durumdur. Aldığınız kilolar özellikle basen bölgesindeyse bu da kız bebeğe işaret ediyor olabilir.

İdrar Rengi

Gebelikte idrar renginizde değişiklik olabilir. İdrarınız koyu ve mat bir haldeyse kız bebek geliyor olabilir.

Karnın Büyüme Şekli

Karnınız büyümeye başladıktan sonra yuvarlak ve geniş bir görüntü oluşuyorsa bu da kız bebek habercisi olabilir.

eksi_gidalar_kiz_bebek_belirtisi.jpg


Ekşi Gıdalar Tüketme İsteği

En bilinen gebelikte cinsiyet tahmin etme yöntemleri arasında yer alır. Hamileliğiniz boyunca ekşi gıdalar tüketmek istemeniz kızınız olacağını gösterebilir.

Uyku Pozisyonu

Anne adayları özellikle gebeliğin son döneminde büyük uyku problemleri yaşar. Büyüyen karın ve artan vücut ağırlığı düz bir şekilde uyumanızı engeller. Anne adayları sağ tarafa doğru uyumak istiyorsa bu bebeğin cinsiyetinin kız olabileceğinin işaretidir.