Deodorant veya ter önleyici bir roll-on, yaz aylarında kokan koltuk altlarınız için geçici bir çözüm olabilir. İşte koltuk altlarınızın kokusundan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bazı doğal ev ilaçları. Birde vücut kokusunu neyin tetiklediğini bilmek de önemlidir. Cildimizin yüzeyinde yaşayan bakteriler, terlediğimizde proteinleri parçalar ve keskin bir kokuya yol açan bazı farklı asit bileşikleri açığa çıkar.

1. Kaya Tuzu Kullanın

koltuk_alti_kokusuna_dogal_cozumler_kaya_tuzu.jpg
Ilık su dolu bir kovaya biraz kaya tuzu koyun. Eriyene kadar iyice karıştırın ve ardından duş alın. Temizleme özelliklerine sahiptir ve ayrıca ekstra teri ortadan kaldırır.

2. Elma sirkesini püskürtün

ter_kokusuna_dogal_cozum_sirke.jpg
1 su bardağı elma sirkesini alın ve 1/2 su bardağı su ile karıştırın. Bir sprey şişesine koyun ve her gece uyumadan önce koltuk altlarınıza uygulayın. Sabah ılık suyla yıkayın.

3. Patatesi kullanın

patates_koltuk_alti_kokusuna_cozum.jpg
İnce patates dilimlerini kesin ve 30 dakika koltuk altlarınıza sürün. Su ile yıkayın ve koltuk altı kokunuz kaybolacaktır.

4. Limonlu kabartma tozu uygulayın

limon_kabartma_tozu_koltuk_alti_kokusuna_cozum.jpg
İki yemek kaşığı kabartma tozu alın ve bir yemek kaşığı limon suyuyla karıştırın. Karışımı 10 dakika boyunca koltuk altlarınıza dairesel hareketlerle masaj yapın. Daha sonra su ile durulayın.


5. Domates suyu kullanın

domates_suyu_limon_koltuk_alti_kokusu_tere_cozum.jpg
Domates suyunu limon suyuyla karıştırın. Karışımı koltuk altlarınıza 10 dakika uygulayın ve ardından soğuk suyla yıkayın.