Saç konusunda uzman olan kuaförlerin önerdiği saç bakımları nelerdir? Saçlarınızın parlak ve sağlıklı olmasını sağlayacak özel bakım formülleri paylaşıyoruz.

Saçlarınızın her zaman bakımlı görünmesi, yıpranmaması ya da dökülmelerin engellemesi için bilmeniz gereken küçük formüller vardır. Kuaförlerin ise evde saçlarınız uygulayabileceğiniz bu öneriler ve tarifler ile saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.

kuaforlerden_sac_bakimi_tavsiyeleri.jpg

Kuaförlerin Saç Bakım Önerileri

Saçlarınızın hızlı uzamasını sağlamak için uç kısımlardaki yıpranmalardan kurtulmanız gerekir. 2 ayda bir defa saçlarınızı 1 cm kestirmelisiniz.

Saça parlaklık kazandıran doğal maskeleri haftada bir ya da iki defadan fazla uygulayın. Saç derisinin yorulmasına neden olacaktır.

Yağlı saçlarınız için durulama suyuna bir çorba kaşığı limon ekleyebilirsiniz.

Saç köklerinizdeki yağ dengesinin sağlanması ve kimyasal kalıntıların atılması için bir çorba kaşığı sirke ve 3 bardak su ile saçınızı durulayabilirsiniz.

Saçınızı boyatmadan ya da boyattıktan sonra doğal nem maskeleri kullanın. Boyadan kuruyan saçın cansızlaşmasını ve kırılmasını engeller.

Haftada 3 defadan fazla saçınızı yıkamayın. Saç dibinin doğal yağı ile kalmasını sağlayın.

Saç tipinize ve saç sorunlarınıza uygun bakımlar uygulayın. Şampuan ve saç kreminizin size özel olması gerekir.

Doğal maskelerin saçınızda kalma süresine özen gösterin. İlk uygulamada hiçbir maskenin gözle görülen bir etki göstermediğini unutmayın.

Saçın hızlı uzaması için beslenme düzeninize dikkat etmeyi unutmayın. Yeterli miktarda protein ve demir almalısınız.

Her Saç Tipine Uygun Kolay Bakım Maskesi

3 çorba kaşığı zeytin yağı

2 çorba kaşığı tatlı badem yağı

1 ampul B vitamini

1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

Zeytin yağı, tatlı badem yağı ve B vitaminini ekledikten sonra karıştırmaya devam edin. Balı da ekledikten sonra birkaç dakika boyunca homojen bir kıvam alması için karıştırın.

Saç kök ve uçlarına maske halinde uygulayın. Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Saç kremi kullanmayı unutmayın.

Bu maskeyi haftada bir defa kullanabilirsiniz.

Saçların hızlı uzamasını ve güçlenmesini sağlar.
  • Beğen
Reactions: aysu_34