Kulak ağrısına bitkisel çözümler uygulamadan önce kulak ağrısının neden kaynaklandığını bilmek gerekmektedir. Kulak ağrısı, bazı durumlarda çok ciddi sağlık sorunları sebebiyle meydana gelebilir. Bundan dolayı Kulak ağrısına ne iyi gelir bitkisel çözümlerinden önce sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek için doktora başvurmak ve ciddi olmayan durumlarda bitkisel yöntemlere başvurmak gerekir. Kulak ağrısı için en etkili yöntemlerin başında hindistan cevizi yağı gelmektedir. Hindistan cevizi yağı, antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Bu sayede kulaklarda yaşanan şişme ve acıları rahatlatıcı özelliği bulunur.

Kulak Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Çözümler
Kulak ağrısı için hindistan cevizi uygulaması için birkaç damla hindistan cevizi yağını ağrıyan kulağınıza damlatmanız yeterlidir. Kulağınızı pamukla kapatarak, çenenizi açıp kapatmanız gerekmektedir. 10 dakika sonra pamuğu çıkarabilirsiniz. İşlemi 2 defa yapabilirsiniz. Bunun dışında:

 • Lavanta yağı en etkili rahatlatıcı yöntemler arasındadır. 2-3 damla lavanta yağını ağrıyan kulağınıza damlatabilirsiniz. Ardından pamukla tıkayarak 15 dakika bekletebilirsiniz.
 • Zeytinyağı da etkili kulak ağrısı tedavileri arasında bulunmaktadır. Bitkisel çözümler arasında en çok tercih edilen yöntem olan zeytinyağını hafif ılık şekilde kulağınıza 2-3 damla damlayabilirsiniz.
 • Elma sirkesi de enfeksiyonlara karşı bire bir çözümlerden biri olarak kulak ağrısına iyi gelmektedir. 12 saat aralıklara kulağınıza birkaç damla elmas sirkesi damlatabilirsiniz.
kulak_agrisi_zencefil.jpg


Kulak Ağrısına Zencefil ile Son Verin
Kulak ağrısı için zencefil kullanmak da etkili bir yöntemdir. Zencefil özellikle antibakteriyel bir besindir. Bundan dolayı da kulak ağrıları için etkilidir. Hazırlanışı ise:

 • Bir çay kaşığı ezilmiş zencefil kökünü, 2 çorba kaşığı zeytin yağı ile beraber karıştırın.
 • Daha sonra 10 dakika boyunca bu iki maddeyi dinlendirin.
 • Daha sonra bir damlayıcı ile beraber 2 damlayı kulağınıza damlatın.
 • Bu karışımı günde 2 defa, ağrıyan kulağınıza uygulayabilirsiniz.
Eğer evinize zencefil yoksa, beş diş sarımsağı ezip, zeytinyağı ile karıştırarak da aynı etkiyi elde edebilirsiniz. Karıştırdığınız bu kürü kulağınıza birkaç damla olacak şekilde damlatabilirsiniz. Sarımsak posalarını tülbent yardımı ile süzmeniz ve zeytinyağını kulağınıza damlatmanız gerekmektedir.

Şiddetli Kulak Ağrısı Nedenleri Tıklayın !

Kulak Ağrısı İçin Bitkisel Çözümler Tıklayın !

Kulak Enfeksiyonuna Bitkisel Çözüm Nelerdir? Tıklayın !
 • kulak_agrisi_nasil_gecer_ne_iyi_gelir_bitkisel_dogal_cozumler.jpg
  kulak_agrisi_nasil_gecer_ne_iyi_gelir_bitkisel_dogal_cozumler.jpg
  54,2 KB · Görüntüleme: 13.188