Kadınlar, erkeklere nazaran ellerine daha fazla özen gösteriyor ve önem veriyor. Yaz aylarında bu durum çok daha belirgin hale geliyor ve daha fazla hassasiyet göstermeniz gerekiyor. Kuruyan elleriniz bir süre sonra pullanacak ve deride dökülmeler meydana gelecektir. Bu tür sorunların devamında el bakımı iyi yapılmadığı takdirde mantar oluşumu da kaçınılmaz bir hal alıyor. Peki ne yapmak gerek? Dilerseniz bu detaylara hep birlikte göz atalım…

Nemlendirici Ürün Desteği

Yaz aylarında cildiniz çok daha kısa sürede kuruyacak ve zarar görecektir. Nem ihtiyacınız bu dönemde artış gösteriyor ve bu ihtiyaca yanıt almak adına sizler de kozmetik ürünleri tercih edebilirsiniz. Nemlendirici bakım kremlerinin yanı sıra spreyler de mevcut ve markaların online adreslerini ziyaret ederseniz eğer bu konuda yardım alabileceğiniz çok sayıda ürün olduğunu sizler de göreceksiniz.

el_nasil_yikanmali_el_bakimi_nemlendirici-600x400.jpg


Ellerin Düzenli Olarak Sabunla Yıkanması

Yaz ayarlında bakımın yanı sıra temizliğin de çok daha fazla önem taşıdığını belirtmek gerekiyor. Cilt yapınızı korumak ve bakterilerden uzak tutmak adına gün içerisinde en az 5 kez sabunla yıkamanız gerekiyor. Kozmetik ürün desteğinin yanı sıra bu detay da büyük bir öneme sahiptir. Kullandığınız sabunu da doğru seçmeniz gerekiyor ve kimyasal içerik barındırmayan doğal içerikli sabunları tavsiye ediyoruz. Bu iki detay, yaz aylarında ellerinizi çok daha sağlıklı hale getirecek ve beklentilerinize yanıt verecektir.

Evde el bakımı için Tıklayın !

Temel cilt bakımı nasıl yapılır? Tıklayın !

Elma sirkesiyle cilt bakımı için Tıklayın !