Kadınların en özel bölgelerinden biri, makyaj masalarıdır. Estetik ve güzelliğin, sanatsal dokunuşlarla dizayn edildiği mobilyalar, tuvalet aynası olarak da adlandırılır. Makyaj ve bakımı çok seven kadınların masaları genellikle sahne tarzında ve ışıklı masalar, aynalarla donatılmıştır.

makyaj_masasi_modelleri-600x901.jpg


Makyaj Masası Nasıl Seçilir?
Hazır mobilya kullanacak iseniz, çekmece sayısına dikkat ederek masanızı seçebilirsiniz. Kozmetik ürünler, makyaj eşyaları, aksesuarlar, tokalar gibi pek çok ufak tefek nesnenin yerleştirileceği makyaj masalarında çekmece ve dolay sayısı kadar fonksiyonelliği de önemlidir.

makyaj_masasi_dekorasyonu_nasil_yapilir.jpg


Yeni nesil mobilyalarda soğutma bölmeli masalar üretiliyor. Kremden ojeye, tonikten ruja pek çok kozmetik ürününün bozulmaması için, iç haznesinde soğutucu olan masaları seçebilirsiniz.

  • Makyaj masasının yüksekliği ideal olmalıdır. Ayakta makyaj yaparken ayna oranı tam büst şekilde görüntülenebilmelidir.
  • Ayna tek değil birkaç olmalı ve farklı açılırken görüntüleyebilirken, ayarlanabilir formatta olmalıdır.
  • Makyaj masası mekanizması hem çekmece hem de dolaplar için kullanışlı olmalıdır.
  • Silinmeye dayanıklı ve çizilmez yüzey olmasına özen gösterilmelidir.
  • Sandalye, tabure ya da pufu konforlu, ergonomik olmalı ve otururken makyaj yapıldığında ayna seviyesine ayarlanabilir olmalıdır.
Evde Makyaj Masası Hazırlama
Eski mobilyalar, sehpa ya da birkaç parça ahşap ile kendi mobilyanızı dizayn edebilirsiniz. Masanın üzerine ya da duvara monte bir ayna, minik cam kavanozlar ya da kaseler ile üst bölmeleri hazırlanmış pratik bir masayı, dilediğiniz renklerde boyayarak kullanabilirsiniz.

makyaj_masasi_dekor.jpg


  • Portatif duvar üniteleri ya da duvar raflarını kullanarak, makyaj masası yapabilirsiniz.
  • Yüksek ayaklı masa ya da sehpaya, kontraplak ürünlerden çekmece veya alt raflar monte ederek, makyaj masası yapabilirsiniz.
  • Şifonyer, komodin veya antika mobilyaların büfe tarzı dolaplarının üst kısımlarını açarak veya yükselterek de tuvalet aynası yapabilirsiniz.
Ahşap boyalar veya alçıdan yapılan çerçevelere ayna taktırarak dilediğiniz konseptte masa imal edebilirsiniz.

Mobilya Seçiminde En Önemli 10 Madde Tıklayın !

Mobilya Nasıl Boyanır? Tıklayın !

2019 Dekorasyon Trendleri İçin Tıklayın !

Mobilyadaki Çizikler Nasıl Kapatılır? Tıklayın !