Makyaj yapma detaylarını öğrendiğiniz kadar onu doğru biçimde çıkartıp, cildinizi temizleyebilmeniz için önemli olan noktalara da hakim olmalısınız. Makyajı iyi bir biçimde temizleyebilmeniz cildinizin sağlığı için gereklidir.

Kremle Makyaj Çıkartmak
Makyajı kremle çıkartmak en kolay ve sağlıklı yöntemlerdendir. Hafif ve tahriş etmeyen, cilt tipinize uygun bir makyaj temizleme kremi ile makyajınızı çıkartabilirsiniz. Özellikle kuru ciltler için yumuşak losyonlar uygundur. Dairesel hareketlerle krem yüzde masaj yaptırılarak gezdirilmelidir. Ürünün kullanım talimatına uyulmalıdır.

makyaj_cikarma_yontemleri-600x279.jpg


Temizleme Mendili ile Makyaj Silmek
Makyaj temizleme mendili genellikle fazla yoğun olmayan makyajları silmekte kullanılmaktadır. İyi bir makyaj temizleme mendili cildi hem tahriş etmeden hem de nemlendirerek makyajdan arındırabilir. En büyük avantajlarından biri özellikle çok yorgunsanız ve çabuk bir biçimde makyaj silmek istiyorsanız bunun için oldukça ideal olmasıdır.

makyaj_temizleme_islak_mendil-600x675.jpg


Göz Makyajı Nasıl Temizlenmelidir?
En iyi göz makyaj temizleyicisi hangisi? Göz makyaj temizleyicisinin kalitelisi genellikle gözü fazla ovalamaya ve tahriş etmeye gerek kalmadan kolayca makyajı çıkartabilmesiyle kendini belli eder. Kirpikleri dökmez ve göze zarar vermez. Suya karşı dayanıklı olan ürünleri rahatlıkla çıkartabilmelidir. Yaşınız ve cilt tipiniz de seçimde etkili olmalıdır.

makyaj_cikarma_teknikleri-600x338.jpg


Makyaj Çantasına Neler Koyulmalıdır?
Makyaj çantasında olması gerekenler nereye gidileceğine göre değişecektir ancak günlük olarak o günkü rujunuz ve göz kaleminiz, ıslak mendil, el kremi, allık ve fırçası mutlaka bulunmalıdır. Duruma göre rimel ve pudranızı da yanınızda taşıyabilirsiniz.

makyaj_cikarma_suyu.jpg


El Yapımı Makyaj Çantaları
İnternette makyaj çantası yapımı ile ilgili çok sayıda değişik video bulunmaktadır. Evdeki eski kumaşlardan örgülere kadar birçok şekilde, modelde ve renk renk makyaj çantası yapabilirsiniz.

Suya Dayanıklı Rimel Doğal Yöntemlerle Nasıl Temizlenir? Tıklayın !
Makyaj Temizleme Teknikleri Tıklayın !
Misel Su Nedir ve Nasıl Kullanılır? Ev Yapımı Misel Su Tarifi Tıklayın !
Makyaj Temizleme Sütü Yapımı Resimli Anlatım Tıklayın !