Göz kuruluğu bitkisel çözüm önerileri olarak genellikle çeşitli çaylar gösterilir. Pek çok insanda göz kuruluğu meydana gelebilir. Göz kuruluğu belirtilerinden en önemlisi de gözlerde yanma, batma ve kaşınma hissinin oluşmasıdır. Bunun yanı sıra dumanlı ya da sisli görme de yine göz kuruluğu belirtileri arasındadır. Göz kuruluğu olan kişilerin ışığa karşı duyarlılığı da oldukça düşük olur. Göz kuruluğunun yaşanmasından dolayı da baş ağrıları meydana gelebilir. Bundan dolayı bu rahatsızlığın bir an önce tedavi edilmesi gereklidir.

Neden Göz Kuruluğu Olur?
Göz kuruluğu özellikle yaz aylarında kendisini gösterir. Bunun da nedeni sıcak ve kurak ortamların gözyaşı birikmesine engel olmasıdır. Ayrıca bilgisayar ya da telefonun da fazlaca kullanılması yine göz kuruluğuna yol açar. Sigara içen ya da sigara dumanına fazla maruz kalan kişilerde de sıklıkla göz kuruluğu görülür. Doktorlar genellikle göz kuruluğu için damlalar verir. Bu damlalar da göz kuruluğunun geçmesi için birebirdir. Fakat bunun dışında evde de bu rahatsızlığın geçirilebilmesi için denenebilecek yöntemler vardır. Göz yaşı damlası kullanan kişiler de yine bu yöntemler ile bu damlaya takviyede bulunabilirler.

goz_kurulugu_bitkisel_tedavisi-600x314.jpg


Göz Kuruluğu İçin Çay İle Pansuman
Göz rahatsızlıklarında evde denenebilecek en etkileyici ve güvenli yöntemlerden bir tanesi çay ile pansuman yapılmasıdır. Göz kuruluğuna ne iyi gelir sorusuna cevap olarak sıklıkla çay tarifleri verilir. Kahvaltı için demlenen siyah çaylar ile pansuman yapmak göze iyi gelir. Fakat bazı çaylar siyah çaydan daha etkilidir. Örneğin papatya çayı iltihap sökücü ve dinlendirici özelliğinden dolayı çok etkilidir. Bunun dışında yine rezene tohumu çayı da göz kuruluğu için tavsiye edilebilir. Pamuğun bu çaylardan birisine batırılması ve kapalı göze konulup 10 dakika bu şekilde beklenmesi göz kuruluğunu da geçirecektir.

Göz kuruluğunun nedenleri ve önleme yolları Tıklayın !

Göz Kuruluğu ve Tedavi Yöntemleri Tıklayın !

Göz kuruluğu deyip geçmeyin Tıklayın !
  • goz_kurulugu_bikisel_dogal_tedavi_cozumleri.jpg
    goz_kurulugu_bikisel_dogal_tedavi_cozumleri.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 596