Kolay Pirinç Unu Maske Tarifleri

Kusursuz ve ışıltılı bir cilde sahip olmanın geleneksel yollarını benimsemeye hâlâ inanan birçok kadın var; bunların arasında yaygın olarak kullanılan seçenek pirinç unu yüz maskesidir. Beyaz un sadece size açık bir cilt tonu kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda diğer malzemelerle karıştırıldığında ölü deriye karşı savaşmanıza da yardımcı olur. Yüz ve vücut kıllarının alınmasında da kullanılır.

Dünya çapında üç milyardan fazla insanın günlük kalori alımının yarısından fazlasının pirince bağlı olduğunu biliyor muydunuz? Hem beyaz pirinç hem de kahverengi pirinç formlarında bulunabilir ve Güneydoğu Asya, Japonya ve Güney Hindistan'da temel bir besindir. Yüz için pirinç unu kullanmak en kolay ve etkili güzellik ipuçlarından biridir.

Cilt için pirinç unu, cilt beyazlatma, cilt parlatma, güneş lekelerini giderme, sivilce ve akneye neden olan cilt kirlerinden kurtulma ve cilde eşit bir ton kazandırma için pirinç unu yüz maskesi olarak kullanılabilir. Pirinç unu, parlayan ciltler için paketler hazırlamak için çeşitli diğer doğal bileşenlerle birleştirilebilir. Ayrıca cilt için pirinç unu herhangi bir yan etkisi olmadan günlük olarak kullanılabilir.

Yüz için pirinç tozu, beyazlatma, sivilce ve lekelerden ve hatta koyu halkalardan kurtulmak gibi çeşitli cilt sorunları için kullanılabilir.


İşte size herhangi bir kimyasal eklenmeden size yardımcı olabilecek en iyi doğal pirinç yüz maskelerinden bazıları.

Koyu Lekeler İçin Pirinç Unu, Limon Suyu ve Zerdeçallı Maske Tarifi​


Pirinç unu, zerdeçal ve limon suyuyla karıştırıldığında, koyulaşmış cilt lekelerinde en iyi sonucu veren sihirli bir maske oluşturur. Bir temizleyici görevi görür ve size istediğiniz parlak dokunuşu verir.
pirinc_unu_limon_suyu_zerdecal_cilt_maskesi_tarifi.jpg
Malzemeler;
  • 3 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 1 tutam zerdeçal
Tarifi:
  1. 3 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı taze limon suyu ve bir tutam zerdeçal bir kaseye alın.
  2. Malzemeleri düzgün bir şekilde karıştırarak topaksız bir macun oluşturun.
  3. Macunu yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin.
  4. Normal sıcaklıktaki suyla durulayın.
  5. Cildiniz limon suyu nedeniyle kuruyabileceğinden, yıkadıktan sonra hafif bir nemlendirici uygulayın.
Diğer maskeler için sayfayı kaydırabilirsiniz;