Cildinizi güzelleştirmek için tereyağı kullanmayı hiç denediniz mi? Denemediyseniz, işte denemeniz gereken bazı tereyağı yüz maskeleri. Tereyağı yüz maskesi cildiniz için çok faydalıdır. Cildiniz için sağlıklı olan çok iyi bir E vitamini ve bazı mineraller kaynağıdır. Tereyağı yüz maskesinin düzenli olarak uygulanması, parlak ve kusursuz bir cilt sağlayabilir. Ayrıca kronik cilt kuruluğundan muzdarip kişiler gül suyu ve tereyağı yüz maskesi uygulayarak kuruluktan kolayca kurtulabilirler. Cildiniz için harika bir nemlendirici görevi görür. Aynı zamanda yüzünüze doğal bir ışıltı veren yağ asitleri ve A Vitamini ile doludur. Tereyağı yüz maskeleri için tariflere bir göz atalım.

Muzlu Tereyağı Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır?​

tereyagi_muz_yuz_maskesi_tarifi.jpg
Malzemeler;
  • Tuzsuz Tereyağı
  • Muz

Yapılışı: İlk olarak muzu soyun ve bir kaseye atın, ardından muzu ezin. Cıvık hale gelmeli. Orta ateşte bir tavada biraz tuzsuz tereyağı eritin ve eritilmiş tereyağını kaseye dökün. Muz ve erimiş tereyağını iyice karıştırın. Karışımı 10 dakika dinlendirin. Muz tereyağı yüz maskemiz artık hazır.

Gül Suyu Ve Tereyağı Yüz Maskesi Tarifi​

Bu maskeyi hazırlamak için biraz gül suyuna ve ana malzememiz olan tuzsuz tereyağına ihtiyacımız var. Her ikisini de bir kaseye ekleyin, eklemeden önce tereyağını eritin. Her iki malzemeyi de kalın bir macun haline gelene kadar iyice karıştırın. Kalın macun benzeri bir madde elde ettiğinizde işiniz biter. Gül suyu yağı yüz maskeniz yüze uygulanmaya hazır.