Mutfağa pembe dekorasyon yapmak günümüzün ev modası trendleri arasında yerini almıştır. Pembe renk, dekorasyonda birkaç yıl öncesine kadar kullanılmamaktaydı. Bunun nedeni rengin feminenliğe daha uygun olmasıydı. Ancak günümüzde salonlarda, mutfakta, yatak odasında pembe rengin göze çarptığını görüyoruz. Tabi mutfakta da öyle…

pembe_mutfak_dekorasyonu_dekorlari_2019-3-600x400.jpg


Pembe Rengin Mutfaktaki Bağımsızlığı
Pembe mutfak dekorasyonunda göze çarpan ilk nokta, rengin kendisinden daha açık bir renk tonu ile kombinlendiğinde bir şeylerin eksik olduğu hissi vermesidir. Renk, krem rengi gibi açık bir tonla birlikte kullanıldığında ortamda her şeyin açık renk olduğu hissiyatını oluşturmaktadır. Bu nedenle koyu bir rengin hafif detaylarla kendini belli etmesi, mekana kalite ve zevk sahibi birinin bakış açısını yansıtacaktır. Özellikle mutfak robotu, kepçe ve tencereler gibi gereçlerin siyah veya koyu renk olması durumunda tekrar pembe mutfak aksesuarları kullanılmamalıdır.

pembe_mutfak_dekorasyonu_dekorlari_2019-2-600x399.jpg


Pembe Renk Mutfağa Uygun Tüyolar
Pembe dekore edilmiş bir mutfakta mutlaka krem rengi kullanılmalıdır. Bu renklerin yaratacağı çiğ görüntüden aralara atılacak hafif siyah ya da lacivert renkle kurtulabilinir. Pembe beyaz mutfakların çabuk kirleneceği ve misafirine rahatlık hissi vermeyeceği göz önüne alındığında da aralara başka renkler atılması gerektiği kanaatine varılabilir. Böyle bir durumda yeşil, ahşap rengi gibi doğadan renklerle de mutfak zenginleştirilebilmektedir. Özellikle evin farklı bölümlerinde ahşap renginin kullanılması durumunda burada da kullanılarak bütünsel bir doku oluşturulabilir.

pembe_mutfak_dekorasyonu_dekorlari_2019-1.jpg
pembe_mutfak_dekorasyonu_dekorlari_2019-4-600x450.jpg


Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri İçin Öneriler Tıklayın !

Beyaz Renk Mutfak Dekorasyonu 2019 Tıklayın !

Siyah Beyaz Mutfak Modelleri Örnekleri Tıklayın !


Mutfak Ve Mutfak Dolabı Aksesuarları Tıkayın !