Japon kadınların beyaz ve pürüzsüz tenlerinin sırrı cilt fırçalama yöntemi ! Güzellik merkezlerinin bakım yerlerinde uygulanan cilt fırçalama ile porselen gibi cilt sahibi olabilirsiniz.

Kuru cilt fırçalama yöntemi japonlar tarafından çok kullanılan bir tekniktir. Kuru cilt fırçalama yöntemiyle kan akışı hızlanıyor böylece kolajen üretimi sağlıyor. Kolajen üreten maske tarifimize göz atabilirsiniz. Bu sayede cildinizi toksinlerden arındırıp yaşlanmasının önüne geçecektir. Dilerseniz
kolajen üreten gıdalara da göz atabilirsiniz.

Kuru_Cilt_Fircalama_Yontemi_Teknigi_Faydalari.jpg


Kuru Cilt Fırçalama Yöntemi Nasıl Yapılır?

Fırçalama işlemine öncelikle ayaklarınızdan başlayıp bacaklarınıza kadar cildinizi fırçalayın. Lenf akışı için kalp ve göğüs bölgesine doğru cilt fırçalama yöntemini uygulayın. Daha sonra kollar için devam edin. Avuç içinden başlayıp omuz ve kalp hizasına doğru kuru cilt fırçalamaya devam edin. Aynı işlemi karın ve sırt bölgeleriniz içinde uygulayın. En son daha yumuşak bir fırça ile yüzünüzü de fırçalayın. Cildinizin her bölgesini 10 defa fırçalamaya devam edin. Cilt fırçalama işlemi bitince duşunuzu alın ve nemlendirin. Nemlendirmeyi unutmayın ! Kuru cilt fırçalama yönteminde önemli olan sert fırçalamak değildir. Kan akışınızı hızlandıracak ufak dokunuşlardır. Bu teknik ile cildiniz hafif pembeleşebilir. Bu durum kalıcı olursa mutlaka cilt doktoruna görünün. Cilt çizilmesi için makalemizide ziyaret edebilirsiniz !

Cilt_Fircalama_Nasil_Yapilir.jpg


Kuru Cilt Fırçalama Yönteminin Faydaları Nelerdir?
  • Toksinlerin atılmasında faydası olur.
  • Ölü deriyi temizler gözenekleri açar
  • Selülitlerin azalmasında yardımcı olur.
  • Porselen gibi cildiniz olur.
Sizinde cildinizi porselen gibi olması için deneyip uyguladığınız memnun kaldığınız yöntem var ise paylaşırsanız seviniriz.

Kuru_Cilt_Fircalama_Teknigi_Faydalari.jpg

Porselen Gibi Cilt Sırları için Tıklayın !

Vücut Fırçası Kullananlar için Tıklayın !

Günlük Vücut Temizliğinde Asla Yapılmaması Gerekenler için Tıklayın !