Saçlar dökülme, yanlış saç bakımları ya da boya gibi işlemlere maruz kaldığında azalabilirsiniz. Her duşta dökülen saçlarınız için saç çıkaran ve besleyen kekik yağı kürü uygulayabilirsiniz. Saçı gürleştiren bu maskeyi evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Saç dökülmeleri kadın ve erkeklerin ortak sorunudur ve daha fazla saç kaybına yol açmadan önce nedeninin araştırıması gerekir. İlk olarak dermotolog ile görüşmeniz gerekir. Saç dökülmenizin hangi nedenlere bağlı olduğunun araştırılması gerekir. Doktorunuzun uygun gördüğü tedavileri uygularken destekleyici olarak kekik yağı kürünü deneyebilirsiniz.

Kekik Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Saç köklerinin uyarılmasını sağlar. Kan akışını hızlandırır ve yeni saç köklerinin oluşumun kolaylaştırır. Canlılık ve parlaklık kazandırır. Diğer bakım yağları ile kullanıldığında eksiksiz saç bakımı sağlamış olursunuz. Saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur. Saç köklerindeki hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırır.

sac_cikaran_kekik_yagi.jpg

Saç Çıkaran Kekik Yağı Kürü Nasıl Uygulanır?

1 çorba kaşığı kekik yağı

2 çorba kaşığı tatlı badem yağı

1 ampül E vitamini

Hazırlanışı

Cam bir kasenin içinde kekik yağı ve badem yağını karıştırın. Bir ampül E vitamini ekleyin. Tamamen karışınca saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. Saçınızı streç film ile sarın ve bone takın.

Saçtaki yağın daha fazla etki edebilmesi için saç köklerinizin sıcak olmasına özen gösterin.

Bu maskeyi saçınızda en az 2 saat bekletin. Şampuanlayın. Saç kremi kullanmayı unutmayın.

Tatlı badem yağı saçların yumuşamasını sağlar ve yeni çıkan saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. E vitamini ise hasar almış saçları onarır. Saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur.

Saç çıkaran yağlar nelerdir? Doğal Saç Çıkarma Kürleri Ve Maskesi Tıklayın !
  • Beğen
Reactions: mugellas