Saçlarınızı dalgalı ve kıvırcık kullanmak istiyorsanız kaliteli bir maşa kullanmanız gerekir. Kolay ve saçı yıpratmadan şekillendirmek için saça uygun maşa seçimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Kaliteli bir saç maşası nasıl olur?

Saça Uygun Maşa Seçimi

Maşa kullanarak saçınızı dalgalı ya da kıvırcık bir hale getirmek istiyorsanız bilmeniz gerekenler var. Uygun ve kaliteli bir maşanın olmazsa olmaz özelliklerini sizin için sıraladık. İşte saçlarınıza zarar vermeyecek ve uzun saatler şeklinin kalmasını sağlayacak doğru maşada olması gereken özellikler.

saca_uygun_sac_masasi.png


Maşanın Boyutu

Saçlarınızda ince dalgalar elde edebilmek için ince bir maşa kullanmanız gerekir. Günlük ve doğal dalgalı saçlar için ise kalın bir maşa seçmeniz gerekir. İnce telli saçlara hacim kazandırmak için maşa kullanmak istiyorsanız mutlaka orta ya da kalın bir maşa kullanmalısınız.

Maşanın Yapısı

Seramik ve termo özellikteki maşalar saça en az zarar veren ürünlerdir. Satın almadan önce maşayı saçınızda deneme imkanınız varsa mutlaka denemelisiniz. İyon özelliği olan saç maşaları saçın kabarmasını engeller. Düzgün bukle ve dalgalar oluşturmanıza yardımcı olur.

Sıcaklık

Isı ayarı olan ürünleri kullanmak saçınızın yapısında bozulmalar ya da yanıklar oluşmasını engeller. 200 dereceye kadar çıkabilen sıcaklık ayarı olan bir maşayı sadece kalın telli saçlar kullanmalıdır. İnce telli saçlar için ortalama 170 derece yeterli olacaktır.

Maşa Yaparken Eldiven Kullanmak

İlk defa maşa kullanıyorsanız ellerinizde küçük yanıklar oluşabilir. Bunun için yanmaz yapıda üretilen maşa eldivenleri olan bir ürün satın alabilirsiniz.

Isınma Süresi

Bu genellikle dikkat edilmeyen ancak oldukça önemli bir konudur. Sabah saçınızı hızlı bir şekilde dalgalı hale getirmek istiyorsanız mutlaka çabuk ısınan bir maşa almalısınız. Tamamen ısınma süresi bir dakikanın altında olan ürünleri inceleyebilirsiniz.

sac_masa_yapimi.jpg