Saç bakımı konusunda doğal yağların olumlu etkisi vardır. Şampuanınızı aldıktan sonra saçınızın ihtiyacına göre bitkisel bakım yağlarından az miktarda şampuanınızın içerisine ekleyebilirsiniz. Doğru miktarda eklendiğinde yıkama sonrası yağlı görüntü bırakmayan ve saçı besleyen yağları sıraladık.

Çam Terabentin

Şampuanınızın içine 8-10 damla kadar çam terabentin yağı ekleyebilirsiniz. Şampuanı çalkalayın. Çam terabentin yağı saç dökülmesini engeller. Yeni çıkan saçların daha çabuk uzamasını sağlar.

Biberiye Yağı

Yoğun yapılı bir yağdır. 7-8 damla kullanmak yeterli olacaktır. Şampuana ekleyin ve iyice çalkalayın. Yağlı saçların bakımına yardımı olur. Saçların doğal dengesini kazandırır.

Argan Yağı

Kuru ve yıpranmış saçlar için idealdir. Şampuanın içine 7-8 damla eklemek yeterli olur. Saçlara doğal bir ışıltı kazandırır. İçerisindeki E vitamini ile yıpranmış saçların onarılmasını sağlar. Kırılmaları engeller.

Nane Yağı

Şampuanın içerisine 5 damla ekleyebilirsiniz. Çok iyi karıştırmalısınız. Saç kepeğinin oluşmasını engeller. Yağlı saçlar üzerinde tedavi edici etkisi vardır.
  • Beğen
Reactions: ebrar47