Akne ve sivilcelerin etrafında oluşan kırmızı görüntüden kurtulabilmek için evde uygulabileceğiniz önerilerimiz var. Sivilce kızarıklığını hemen geçiren yöntemler nelerdir? Bast ve doğal yöntemler ile bir günde sivilce kızarıklığını yok edebilirsiniz.

Sivilceler enfeksiyonlardan kaynaklanır ve etrafında kırmızı bir görüntü oluşur. Bu kırmızılığı makyaj ile kapatmak zor olabilir. Evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler ile cilt renginizin eşitlenmesini sağlayabilirsiniz.

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer.jpg


Akne Kırmızılığını ve İzlerini Geçiren Yöntemler

Bal


Antibakteriyel özelliklere sahip bal gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Sivilcelerin üzerindeki kızarıklığın hafifletilmesine yardımcı olur. Sivilcenin üzerine biraz bal sürün ve 10 dakika bekletin.

Sirke

Doğrudan sirke kullanmak yerine su ile inceltilmiş sirke akneli cildin tahriş olmasını engeller. Pamuk ile aknenin üzerine uygulayın ve 5 dakika kalmasını sağlayın.

Aspirin

Birkaç aspirini ezin ve su ile macun kıvamına getirin. Aspirinin içindeki asitler sivilcenin tedavi edilmesini ve kızarıklığının geçmesini sağlar. 15 dakika boyunca sivilcenin üzerinde bırakın. Ovmadan su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Limon

Sirke gibi antibakteriyel özelliği ve doğal asit içeriği bulunan limonu biraz su ile karıştırın. Pamuk ile aknelerin üzerine uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk su ile temizleyebilirsiniz.

Buz Tedavisi

Sivilcelerinizin üzerine buz küplerini uygulayın ve eriyene kadar bekleyin. Kan akışını düzenleyeceği için cildin daha parlak görünmesini sağlar. Sivilcelerin kızarıklığını geçici bir süreliğine yok eder.