Hafta sonu pikniklerinin ve keyifli yaz akşamlarının sonrasında geçirdiğimiz tüm güzel vakitler sinek ısırmaları nedeniyle unutulur. Özellikle sivrisinek ısırması ile geçirdiğimiz güzel vakitlerin sonrasında bol bol kaşıntı, kızarıklık ve acı önümüzdeki birkaç gün bizi rahatsız etmeye devam eder. Duyarsız kalmadığımız ve vücudumuzda iz bırakan bu duruma iyi gelecek kremler bulunabildiği gibi evimizde bulunan çözümler ile sinek ısırıklarının sonuçları azaltılabilmektedir. Özellikle bebekli ailelerin kabusu olan sivrisinek ısırıkları ile nasıl mücadele edilmelidir?

Tedbiri Elden Bırakmayın
Sivrisinek sokmaması için ne yapmalı listesinde yer alan doğal öneriler ile öncelikle kendinizi ve ailenizi sivrisinek ısırmalarına karşı korumayı denemek gerekmektedir. Kimyasal sinek ilaçlarının ve sivrisinek kovucuların kullanılmasının yan etkilerine maruz kalınmaması için doğal korunma yöntemleri sizi sinek ısırmalarına karşı korumaya yetecektir.

  • Lavantayı kaynamış suda 5 dakika demleyerek odada tutulduğunda sivrisinekleri uzak tutabilirsiniz.
  • Fesleğen doğal bir sivrisinek kovucudur. Camlarınızın önüne fesleğen koymak sivrisineklerin evinize girişlerini engelleyecektir.
  • Portakal ve karanfil kokularını odanızda tutarak sivrisinekleri odanızdan uzak tutabilirsiniz.
  • Dışarıda sivrisineklerden korunmak için vanilya yağı sürmek sivrisinekleri sizden uzak tutacaktır.
  • Ter kokusu sivrisinekleri üzerinize çekecektir. Yatmadan önce duş almak sizi koruyabilir.
sivrisinek_isirmasi_sokmasi_sismesi-600x410.jpg


Tedbirsiz Davranmanız Halinde Yapabilecekleriniz Nelerdir?
Sivrisinek ısırmasının etkilerini gidermek için sivrisinek ısırığı şişmesine ne iyi gelir sorusuna verilen doğal çözüm önerileri ısırığın etkilerini hafifletecektir. Buz, tuzlu su, sirke, limon, kolonya, Aloe Vera ve bal sivrisinek ısırığına uygulandığında kaşıntının ve şişmenin giderilmesinde etkili olmaktadır. Böylece günlerce sizi rahatsız edecek sivrisinek ısırığının etkilerinden kurtulabilirsiniz. Bebeklerde sivrisinek ısırığına ne iyi gelir sorusu oldukça hassas bir konudur. Hassas olan bebek cildine krem ve alkol içerdiği için kolonya uygulanamamaktadır. Onun yerine bir bez yardımı ile sivrisinek ısırığının üzerine buz uygulayabileceğiniz gibi ılık bir suda bebek şampuanı ile bebeğinizi yıkamak ısırığın etkilerini geçirmede yardımcı olacaktır.

Hangi Böcek Isırığı Nasıl Olur? Tıklayın !

Sivrisineklerden Kurtulma Yolları Tıklayın !

Sivrisinek Isırığı Nasıl Geçer, Ne Yapmalı? Tıklayın !