İş ya da okul hayatının stresini atabilmek için evde yapabileceğiniz basit uygulamaları hazırladık. Stres atmanın en kolay yolları nelerdir? Akşam rahat uyumanızı sağlayacak ve kendinizi yenilenmiş hissedeceğiniz küçük yöntemleri sizin için sıraladık.

Stres atmanın en kolay yolları


Stres modern dünyada günlük hayatın bir parçası haline geldi. Sabah uyandığınızda başlayan işe yetişme çabası, iş yorgunluğu, biriken ev işleri küçük ancak stres yaşamanıza neden olan detaylar oluyor. Hayatın yoğun temposu içinde kendinizi dinlemek için akşamları uygulayabileceğiniz zihinsel ve fiziksel olarak rahatlatan yöntemleri sıraladık.

sicak_suyla_stres_atin.jpg


Sıcak Banyo

Kaslarınızın gevşemesini ve rahatlamanızı sağlayacak sıcak banyo günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olabilir. Küvetinizin içini doldurun ve sevdiğini aromalı doğal yağları ekleyin. Bu banyodan sonra kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

mum_yakmak.jpg


Mum Yakın


Hoş kokulu mumlar sizin zihinsel olarak rahatlamanızı sağlayabilir. Karanlık bir odada sadece kendiniz olun ve zihninizi dinlenmeye alın.

mum_yakmak.jpg


Masaj Yapın

Öğreneceğiniz basit masaj teknikleri ile gerginleşen kaslarınızı açabilirsiniz. Uzun bir gün ardından yapılan hafif bir masaj uykuya dalmanızı kolaylaştırır. Aromalı doğal yağları burada da kullanabilirsiniz.

Meditasyon Öğrenin

Yoga yapmak sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak rahatlamanızı da sağlar. Basit yoga tekniklerini öğrendiğinizde akşam 20 dakikanızı yogaya ayırabilirsiniz.

muzik_dinlemek.jpg


Sevdiğiniz Müziği Açın


Zihinsel olarak dinlemenizi sağlayacak ve enerjinizi yükseltebilecek müzikler dinleyin. Birkaç dakika sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.