Yanlış bakım uygulamaları ve kozmetik ürünlerinin kullanımından dolayı cildiniz hassas bir hale gelmiş olabilir. Tahriş olmuş cildi yatıştıran yulaf maskesi tarifi ile cildinizdeki hassasiyeti önleyebilirsiniz.

Tahriş olmuş cildin en önemli belirtileri yanma, kızarıklık ve kaşıntıdır. Yanlış ve cildinize uygun olmayan bakımları uyguladığınızda cildinize oluşan bu belirtiler estetik olarak sorun oluşturabilir. Hassasiyeti ve tahrişi ortadan kaldırabilmek için yatıştırıcı özelliğe sahip yulaf maskesini deneyebilirsiniz.

yulaf_unu_maskesi.jpg

Tahriş Olan Ciltler İçin Yulaf Maskesi

2 çorba kaşığı yulaf unu

1 tatlı kaşığı bal

2 çorba kaşığı yoğurt

Hazırlanışı

Yulaf unu ve yoğurdu macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Balı ekledikten sonra birkaç dakika boyunca karıştırmaya devam edin.

Hazırladığınız maskeyi temiz cildinize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık ya da soğuk su ile cildinizi temizleyin. Nemlendirici kullanın.

Cildinizde yoğun tahriş varsa küçük bir alana hazırladığınız maskeyi uygulayıp 5 dakika bekletin. Sonrasında cildinizde alerjik belirtiler yoksa tamamını kullanabilirsiniz.

Nemlendirici olarak hassas ciltlere uygun ürünler seçmeye özen gösterin.

Yulaf cildinizin rahatlamasını sağlar. Bal yumuşatır ve yatıştırır. Yoğurt içindeki doğal yağlar ile cildin ihtiyacı olan doğal nem desteğini sağlamış olur.