Sinirli anda düşünülmeden söylenen sözler ilişkilerin dönülmez yollara girmesine neden olabiliyor. Kavga sonuca ulaştıktan sonra tarafların arasındaki sorun çözülmüş olsa da söylenen sözler akılda kalıcı yer ediniyor. Tartışmalarda haklı olduğunuzu düşünseniz de kendinize sakin kalmayı öğretmelisiniz. Sonrasında kırgınlık olmaması için ağır kelimeler kullanmamalısınız.

İlişkilerde taraflar arada aşk ya da sevgi olduğu için sorunu kolay çözebilir. Sorun ortadan kalkınca akıllarda kalan soru ise "acaba gerçekten bunu mu düşündü" olur. Taraflar kendi içinde bunu sorgulamaya başlar ve ilişkinin çıkmazları başlamış olur.

Tartışmalarınızda üslubunuza dikkat etmeyi unutmayın. Sinirlerinize hakim olmayı ve olgun bir yetişkin gibi tartışmayı öğrenmelisiniz. Onur kırıcı ya da özellikle sevmediği kelimeleri kullanmayın. Onun sinir olmasını sağlamak için asla kullanmamanız gereken cümleler kurmayın.

İlişkilerde iki tarafında tartışmalarda sakinliğini koruması gerekir. Bu durumla tek başınıza başa çıkamadığınız düşünüyorsanız ilişki terapistlerinden yardım alabilirsiniz.
  • Beğen
Reactions: nisanyagmurumm