Hızlı kilo vermenin en kolay yolu olarak tek başına 5 kilo verdiren kür tarifini deneyebilirsiniz. Yağ yaktırma özelliği bulunan ve metabolizmanın hareketlendiren çözümlerini biliyor musunuz? Zayıflama kürleri arasında en etkili karışımlardan biri olan zencefilli tarife göz atabilirsiniz.

Kilo verebilmek için uyguladığınız diyetlerin etkisini arttırmak ya da yağ yakımını kolaylaştırmak için doğal kürlerden destek alabilirsiniz. Doğal kürleri uygularken mide rahatsızlıklarınız ya da kronik hastalıklarınızı etkileyebilecek kürlerden uzak durmanız gerekir. Bunun dışında yağ yakımını arttırmak ve vücuttaki ödemi atabilmek için yeterli su tüketimine özen göstermeniz gerekir. Sizin için hazırladığımız yağ yakma hızını arttıracak kür tarifini inceleyebilirsiniz.

yag_yakan_zencefil_kuru.jpg


Yağ Yakan Zencefil Kürü

2 çorba kaşığı yağsız yoğurt

1 çay kaşığı zerdeçal

1 çay kaşığı toz zencefil

Bu malzemeleri karıştırın ve buzdolabında saklayarak yemeklerden önce bir kaşık tüketin. Günde iki defa tüketmeniz yeterli olacaktır.

Bu kürü 15 gün uyguladıktan sonra 15 gün ara verin. Sonrasında tekrarlayabilirsiniz.

zencefil_zayiflama_kuru.jpg


Yağ Yakımını Hızlandıran Etkili Yöntemler Nelerdir?

Günde 2 fincan yağ yakıcı özelliğe sahip bitki çayı için. Yeşil çay, biberiye çayı, kayısı çayı, mate çayı, oolong çayı yağ yakma konusunda en etkili form çayları arasında yer alır.

Öğünlerinizi akşamın geç saatlerine bırakmayın. En geç 6 da akşam yemeğinizi bitirin.

Yatmadan 4 saat önce yemek yemeyi bırakın.

Öğleden sonra karbonhidratlı besinleri tüketmemeye çalışın.

Proteinli besinler vücutta daha fazla enerji yakılmasını sağlar ve tok tutma özelliğine sahiptir. Yapılan araştırmalara göre güne protein açısından zengin bir kahvaltı ile başladığınızda, gün içinde 400 kalori daha az alırsınız.

Gün içinde spor yapmak için zaman yaratamıyorsanız fırsat buldukça yürüyüşler yapın. 1 saatten fazla oturmayın. Hareket halinde olun.

Yağ yakma ve yeterli uyku arasında bağlantı olduğunu unutmayın. Dinlenmeyen vücut daha fazla enerji ihtiyacına ihtiyaç duyar ve tatlı krizlerine zemin hazırlar.

Günlük öğünlerinizin dengeli olmasına özen gösterin. Acıkmıyorsanız ara öğün tüketmeyin.

Meyve ve sebzeler yüksek lif içerir. Lif metabolizmanın hızlı çalışmasında etkili bir maddedir. Ana ve ara öğünlerde bolca sebze ve meyve tüketin.

İştahınızı kapatmak ve yağ yakımını kolaylaştırmak için sade Türk kahvesi ve 2 tane ceviz tüketebilirsiniz.