Tırnakların hızlı uzaması ve sağlıklı olması için düzenli olarak bakımlarının yapılması gereklidir. Özellikle tırnak dipleri daha ince olduğu için vitamin ve yağ desteklerini daha hızlı şekilde alır, doğal yöntemlerle vitamin ve mineral emilimlerini daha hızlı gerçekleştirir. Mevsim meyvelerinin kabuklarını sürekli olarak tırnaklarınıza sürün.

Tırnak Bakım Maskesi
Hindistan cevizi yağı, tırnakları beslerken tırnak etlerini güçlendirir. Hindistan cevizi yağı ile tırnaklara masaj yapmak yeterlidir. Tırnak bakımı içinse;

  • ¼ bardak Hindistan cevizi yağı
  • ¼ bardak doğal bal
  • 4- 5 damla biberiye yağı
Bir kapta karıştırılır ve mikrodalga fırın içerisinde 20-25 saniye ısıtılır. Ardından tırnaklar içerisine yerleştirilir ve 15 dakika bekletilir, ılık su ile durulanır. Bu uygulama, gün aşırı olarak yapılabilir.

tirnak_bakim_maskesi_tarifi-600x386.jpg


Tırnaklara C Vitamini Desteği
Doğal tırnak bakımı yaparak, tırnaklarınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Portakal suyu ile günlük bakım yapabilir, içeriğindeki zengin mineral, vitamin ve liflerle hem ellerinizin hem de tırnaklarınızın daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

Limon sürmek, eldeki lekeleri geçirdiği gibi tırnakların da daha hızlı uzamasını sağlar. Tırnakları besler, nemlendirir ve vitamin takviyesi yaparak daha güçlü olmalarını sağlar.

Keten Tohumu Bakımı
Tırnakların uzaması için keten tohumu yağı kullanılan yöntemlerden biridir. İçeriğindeki potasyum, magnezyum ve Omega 3 formülü ile hücrelerin onarılmasını sağlar. Tırnakların dip kısmında masaj yaparak uygulayın. Kolay kırılan tırnakları güçlendirirken, hızlı uzamalarını sağlar. El ve ayak tırnaklarına uygulanabilir, gece yatmadan önce eldiven ve çorap giyilen, tırnakların bakımı yapılır.

Isırgan otu çayı tüketmek, C vitamini açısından zengin mandalina, portakal, limon gibi meyveleri sık tüketmek, tırnaklarınızın doğal şekilde güçlenmesine ve daha hızlı uzamasına olanak sunar. Tırnak etlerinin de yüzeye yapışması önlenmeli ve düzenli olarak tırnak etleri itilmelidir. Nemlendirici kremler kullanarak, hızlı uzaması sağlanabilir.

keten_tohumu_tirnak_uzatma_maskesi-600x376.jpg


Hızlı Tırnak Uzatan Kür Tarifleri Tıklayın !

Kolay Manikür Hileleri Tıklayın !

Tırnak Bakım Kürü Tıklayın !

Diş macunu ve limon ile tırnak beyazlatma güçlendirme Tıklayın !

Tırnak güçlendirmek için aspirin maskesi Tıklayın !

Kırılan tırnaklara çözümler Tıklayın !