Esansiyel yağlar, güzellik ile ilgili diğer faydalarının yanı sıra cilt alerjisi, iltihaplanma, akne, yağlı cilt, kızarıklıklar gibi çeşitli altta yatan durumları tedavi etmek için kullanılan bitki özleridir. Cilt ile ilgili benzer bir durumla karşı karşıyaysanız, bu uçucu yağları denemelisiniz. Bununla birlikte, ciddi endişeleriniz varsa, uygulamadan önce dermatoloğunuza danışın ve talimatları dikkatlice uygulayın.
esansiyel_yag_cilt_bakimi.jpg

Lavanta Esansiyel Yağı​


Lavanta çok amaçlı bir yağdır, temelde rahatlama ve stressiz bir zihin sağlamayı amaçlamaktadır. Kızarıklığınızı azaltabilen ve kuru cildinizi onarabilen bir anti-enflamatuar olarak kullanılır. Yani, kuru cildiniz varsa, bu mutlaka denenmeli. Lavanta yağı, sivilceye neden olan bakterileri ve tıkanmış gözenekleri öldürmeye yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Sardunya Esansiyel Yağı​


Yağlı bir cildiniz varsa, sardunya yağı alkali özellikleri nedeniyle yağınızın dengelenmesine yardımcı olacaktır. Bunu herhangi bir taşıyıcı yağa eklerseniz, cildinizin eşitlenmesine ve nemlenmesine yardımcı olur. Parlayan ve eşit bir cilt tonu sağlamak için yüzünüze her gün bir ila iki damla sardunya yağı sürün. Duştan sonra, cildinize yumuşatıcı bir etki sağlamak için Sardunya yağı uygulayabilirsiniz.

Sandal Ağacı Esansiyel Yağı​


Sandal ağacı, hassas cilde sahip kişilerde yaygın olan iltihabı azaltmaya yardımcı olan bileşiklere sahiptir. Bu nedenle, cildinizin neredeyse her şeye kötü tepki verdiğini düşünüyorsanız, bu mutlaka denenmeli.

Tarçın Esansiyel Yağı​


Anti inflamatuar özellikleriyle bilinen Tarçın esansiyel yağı harikalar yaratır. Antifungal ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı tarçın esansiyel yağı cildinizi güzelleştirebilir ve cildinizin ışıltılı görünmesini sağlayabilir. Yapmanız gereken tek şey muz, tarçın yağı, yoğurt ve limon suyunu karıştırıp cildinize sürmek. 15 dakika sonra durulayın.

Çay Ağacı Yağı​


Çay ağacı yağı, her türlü cilt sorununu tedavi etmek için en yaygın ve yaygın olarak kullanılan yağdır. Büyük ölçüde, eşit bir cildi desteklemeye yardımcı olan anti inflamatuar özellikleriyle bilinir. Çay ağacı yağı, antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklerinden dolayı sivilce tedavisine yardımcı olabilir. Çay ağacı yağı da kaşıntılı cildi azaltır.