Tüp bebek tedavisinde yenmemesi gerekenler ve doğru beslenme koşulları bulunmaktadır. Her durumda sağlıklı beslenmek önemli bir fayda sağladığı gibi tüp bebek diyeti tedavisinde de beslenmenin etkisi büyüktür. Tüp bebek tedavisinde fazla kilolu olan kişilere öncelikle doktor kontrolünde bir diyet planı önerilmektedir.

Kilo fazlalığı tedavinin olumlu gelişmesini önleyebilen faktörlerden biridir. Mutlaka kilo verdirilerek bir tedavi planı oluşturulmalıdır. Aynı zamanda kilonun sperm kalitesini de etkilediği bir gerçektir. Sadece kadınlar için değil erkekler için de bu aşamada fazla kilolardan kurtulmak olumlu bir seçenek olacaktır. Kliniklerde sağlıklı beslenme ve kilo verdirme yöntemleri ile yine klinik doktorları tarafından çiftlere özel planlar hazırlanır. Ve bu beslenme planı sadece tüp bebek tedavisinde değil çiftlerin bebeklerini kucaklarına alacakları zamana kadar devam eder. Doğru ve sağlıklı beslenme hamilelikte de oluşabilecek sıkıntıları önlemek açısından önemlidir.

Tüp bebek tedavisinde faydalı yiyecekler, aslında normal şartlarda da faydalı olan yiyeceklerdir. Doktorların genel beslenme önerilerine uyulması tüp bebek tedavisinde olanlar için dikkat edilmesi gerekilen hususlardandır.

tup_bebek_diyeti_beslenmesi_basari_arttirma-600x358.jpg

Tüp Bebek diyeti

Tüp Bebek Tedavisinde Beslenmede Nelere Dikkat Edilmeli?
Her şartlarda ilk belirtilen zararların başında sigara kullanımı gelmektedir. Tüp bebek tedavisinde de sigaradan uzak durulmalıdır. Sadece fazla kilo değil aynı zamanda aşırı zayıflık da tedavi için olumsuz bir durum olabilmektedir.

Balık tüketimi tedavi sırasında gereken protein, mineral ve omega yağlarının dengeli alınması önemlidir. Haftada en az 3 defa balık tüketilmelidir. Aynı şekilde kuru baklagiller, sebze ve dengeli bir şekilde meyve tüketimi de tedavi sırasında olumlu etkileri olan beslenme ihtiyaçlarındandır.

tup_bebek_diyeti_nasil_olmali_beslenmesi_tup_bebek_tedavisi-600x320.jpg

tüp bebek diyeti

Asitli olan içeceklerden uzak durulmalıdır. Asitli olan içecekler yerine doktorun önerdiği bitki çayları tüketilebilir. Ve bu dönemde olabildiğince su tüketilmelidir.

Kızartma ve hamur işleri tüketimi ile şeker ve fazla yağ oranlarının alınmasının tehlikeli olabileceği bilinmelidir. Daha çok fırında veya ızgarada pişirilen yiyeceklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Tüp bebekte transfer sonrası beslenmesinde karbonhidrat alımı, tedaviyi olumlu yönde etkileyecektir. Ve vitaminlerin mutlaka takviye ilaçlar ile değil meyve ve sebzelerden alınması önerilir.

Tüp Bebek Tedavisinde Beslenme Nasıl Olmalı? Tıklayın !

Tüp Bebekte Başarı için Beslenme Tıklayın !

Tüp Bebek Tedavi Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Tıklayın !

Tüp Bebek Öncesi Erkeklerde Beslenme Nasıl Olmalı ? Tıklayın !