Doğum sonrası çatlak kremi arıyorsanız ve vücut çatlakları tedavisi için doğal ev yapımı cilt çatlak kremi tarifini paylaşacağız. Hamilelikte çatlak önleyici krem olarak da kullanabilirsiniz. Çatlak tedavisine kesin çözüm olmasa da çatlak görünümlerini en aza indirecek doğal tariflerdir.

Vücut çatlaklarına sebep olan bazı durumlar ise Kortizon tedavisi, kilo alıp vermek, ergenlik dönemi, vücut çalışmak, hamilelik ve ciltte kolajen lif eksikliğidir. Vücut çatlakları oluşmaya başlamadan önlem almak daha etkili bir yöntemdir.

Günlük kullanım için duş sonrası cilt çatlağı olabileceğini düşündüğünüz bölgelere aloe vera sürebilrisiniz.

Vücut Çatlakları İçin Ev Yapımı Doğal Bitkisel Krem Tarifi

Kırmızı Üzüm İle Vücut Çatlaklarını Giderme Kremi

Malzemeler

  • 10 kırmızı üzüm
  • 1 su bardağı sade yoğurt
Nasıl Yapılır?
Üzümün kabuğunu ve tohumunu çıkarmadan iyice ezin. Macun gibi kremsi bir yapıya gelene kadar yoğurtla karıştırın. Elde ettiğimiz kırmızı üzüm kremini cilt çatlağı olan bölgelere dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın. Ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra bolca su ile yıkayın.

vucut_catlaklari_icin_dogal_krem_tarifi.jpg


Limon ve zeytinyağı

İçeriğinde E vitamini olan zeytinyağı cilt bakımı için harika bir besleyicidir. Limonda ise sitrik asit bulunmasından dolayı ölü hücrelerden arındırıcı ve beyazlatıcı özelliği ile çatlakların azalmasında önemli rol oynar. Gelelim tarifimize...

Malzemeler;
  • 10 damla sızma zeytinyağı
  • Yarım limon
Nasıl Yapılır?

Limonun posası ile cilt çatlağı olan bölgede masaj yaparak 15 dakika boyunca ovun. Daha sonra 15 dakika bekleyin. Sitrik asit cildinize nüfuz etsin. Ardından zeytinyağı ile yağ emilene kadar masaj yapın.

Sizlerinde vücut çatlakları ile ilgili doğal çözüm önerileriz var ise yorum olarak paylaşırsanız seviniriz.

Vücuttaki beyaz ve mor çatlaklar nasıl geçer? Tıklayın !
Hamilelikte kullanılması gereken ev yapımı çatlak kremi için Tıklayın !
Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri için Tıklayın !
Merak edilen Çatlak Kremleri ve Tedavi Konusunda Tecrübelerim için Tıklayın !