Yağlı ve sivilceli cildinizin arındırılmasını sağlayan ve fazla yağı yok eden doğal maske tarifi hazırladık. Yağlı cildi rahatlatan ayva çekirdeği maskesi ile cildinizin aydınlık ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Yağlı cilt tipine sahip kişilerin yaşadığı en büyük problemlerden biri de ciltlerinde ağırlık hissetmeleridir. Yağlı görünümden rahatsız olan kişiler için doğal içerikli bir maske önerimiz var.

Ayva çekirdeği antioksidan bakımından zengin ve ciltteki fazla yağı emen özelliklere sahip doğal bir üründür. Doğal maskelerin içinde toz hali ile ya da jel kıvamına getirilerek kullanılır. Düzenli kullanımında ciltteki akne ve sivilceleri azaltır. Yenileyici özellikleri ile ciltteki izlerin yok edilmesini sağlar ve onarıcı etki gösterir.

ayva_cekirdegi_maskesi.jpg


Yağlı Cilde İyi Gelen Ayva Çekirdeği Maskesi


1 yemek kaşığı ayva çekirdeği tozu

1 yumurta akı

Hazırlanışı

Kurutulmuş ayva çekirdeklerini blender ile toz haline getirin. Bir yumurtanın akı ile karıştırın.

Temiz cildinize akşam saatlerinde uygulayın. 15- 20 dakika bekletin. Soğuk su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Cilt tipinizdeki fazla yağı yok edebilmek için nemlendirici kullanımdan uzak durmayın. Yıkandıktan sonra aniden kuruyan cilt daha fazla sebum tabakası üretecektir. Sebum üretimini kontrol altına alabilmek için su bazlı nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Bu hazırladığımız maske gözeneklerin küçülmesine ve sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır.
  • Beğen
Reactions: arzu_crk