Günaşırı yıkanmanıza rağmen saçlarınız çabuk yağlanıyorsa yağlı saçlar için derlediğimiz süper önerilerimiz var!

Özellikle mevsim geçişlerinde daha sık yaşanan yağlı saç problemi kadınların yıllarca baş etmeye çalıştığı sorunlardan biri. “Saçımı dün yıkadım bugün yağ içinde” dediğinizi duyar gibiyiz. Şimdi yağlanma sorununuza ilaç gibi gelecek önerilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yağlı saçlarla uğraşan kadınları buraya alalım.
yagli-saclar-icin-etkili-oneri.jpg


Biberiye ve kekik karışımı

Yağlı saçlar için en etkili karışımlardan biri biberiye ve kekik karışımı. İçerdiği özellikler sayesinde bu karışım saç diplerinizi ferahlatır ve saçlarınızdaki yağlanmayı giderir. Bir bardak suyun içine biraz biberiye ve kekik ekleyerek demlenmesini beklettikten sonra saçlarınıza sürüp yarım saat bekleyin. Bunu haftada 1-2 kez uyguladığınızda saçlarınız yağdan arınabilir.

Lavantalı Su

Kabul edelim sirke güzel kokan bir şey değil. Onun yerine lavantayla hazırladığınız karışımı deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken şey bir tencerenin içinde su koyup içine taze lavantayı attıktan sonra 10 dakika kaynatmak. Lavantanın özü suyu geçmesi ve de soğuması için biraz bekletin. Soğuduktan sonra bu karışımı saçlarınıza sürün ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Sirkeli Su

Eminiz çoğu kadın sirkeli suyun marifetlerini biliyor. Evet hanımlar sirkeli su yağlı saçlar için oldukça etkili. Bir miktar suyun içine 4-5 yemek kaşığı kadar sirke ekleyip saçlarınıza sürün. Sirkeli suyla 5 dakika bekleyen saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 2-3 kez uygularsanız yağlı saçlarınıza son verebilirsiniz.

Siz hangisini denediniz?