Esneyen ve formunu kaybeden yanak kaslarına, bakım maskeleri uygulayarak yeniden çekici görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüz egzersizleri yapmak ve kasların çalışmasını sağlayan doğal yöntemler uygulamak, sarkıklıkların hızla toparlanmasına olanak sunar.

Yanak ve yüz kaslarına daha genç, dinamik ve sıkı bir form kazandırmak için önerilen kürler şu şekildedir;

  • Bal ve Avokado
Yarım ve olgunlaşmış avokadoyu çatal yardımıyla ezin, üzerine 2 çorba kaşığı doğal bal ekleyin. Hamur kıvamı elde ettiğinizde temizlenmiş cilt üzerine, özellikle yanakları kaplayacak şekilde sürün.

Yanakları güzelleştiren avokado bal maskesi, krem formundadır. 15 dakika süresince yanaklara iyice sürün. Ardında ılık su ile durulayın.

yanak_sikilastirma_maskeleri-600x389.jpg

Yanakları Güzelleştirmek İçin Kürler

  • Aloe Vere ve Yoğurt
Yoğurt, başlı başına cildi güzelleştirmek için harika bir yöntemdir. Aloe vera özü ise cildin yenilenmesi, yüz kaslarının form kazanması için harika bir seçenektir. Bu kürü uygulamak için;

  • 4 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı aloe vera jeli
Steril bir kap içerisinde karıştırılır. Pürüzsüzleşene kadar harmanlanır. Makyaj fırçası veya temiz, yumuşak kıllı bir fırça ile göz altları hariç tüm yüze sürülür. Özellikle yanaklar, elmacık kemiklerine yoğun olarak uygulanır. Ortalama 20 dk ardından ılık su ile temizlenir. Ilk uygulamadan itibaren teninizin daha yumuşak olduğunu fark edeceksiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda, yanaklarınızın yeniden form kazandığını ve sarkıklıkların gittiğini fark edebilirsiniz.

Sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve kasları yenileyen, hücreleri yenileyen besinleri tüketerek, daha genç görünüme hızla kavuşabilirsiniz.

Yüz Egzersizleri Yogası – Resimli Anlatım

Sarkık Yanakları Kaldırmak için 4 Öneri Tıklayın !

Yanak Sarkmasına Çözüm Tıklayın !

Yanak Sıkılaştırma Maskeleri Tıklayın !