Dekorasyon önerileri 2018-2019 trendleri arasında aynalar daha az yer alıyor. Çin geleneklerinden ve spiritüel yaşam çalışmalarından da ilham alarak tasarlanan mobilya sistemlerinde, aynalar daha az kullanılmaya başlanıyor. Renkli aksesuarlar, kumaş kaplamalar ve fonksiyonel içeriklerin kullanımı ise 2018 modellerinde artırılıyor.

Kendi tarzınıza uygun dekorasyon örnekleri oluşturabilir, küçük değişiklikler yaparak şık ortamlar yaratabilirsiniz. İşte yatak odasında uyku kalitesini artıran faktörler;

yatak_odasi_renk_secimi_nasil_olmali-600x449.jpg


  • Renklerin Ahengi
Evimi hangi renge boyatmalıyım? Konusunda, duvar renk ve renklendirme ürününü seçerek başlayabilirsiniz. Boya uygulanacak ise sade ve soft renkler tercih edilebilir. Fazla karmaşık desenler, geometrik veya asimetrik çizgiler kullanılmamalıdır.

3 boyutlu duvar stickerları kullanarak minik yıldızlar, çiçek desenleri, şehir temaları kullanabilir, romantik figürler kullanabilirsiniz.

kadife_yatak_ortuleri-600x600.jpg


  • Yatak Örtüsü Seçimi
Her mevsim kullanılabilecek konfor ve renkte yatak örtüsü seçmek, işinizi kolaylaştırır. Kadife yatak örtüleri modelleri hem daima şık hem daima kaliteli duruş sunar. Yaz aylarında yorgansız kullanabilir, kış mevsiminde ekstra sıcaklık sağlayabilirsiniz.

Kadife, saten, koton gibi farklı kumaşlar kullanılarak ihtişam katan yatak örtüleri kullanılabilir. Halihazırda yatak örtülerine swarovski şeritler, boncuk, inci veya payet işlemeleri yaparak, dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

yatak_odasi_isik_Dekoraysonu-600x400.jpg


  • Yatak Odası Loşluğu
2018 modern avize modelleri kullanılarak, loş, ayarlanabilir format ve farklı renk sunan modern lambalar kullanılabilir. Abajur, aplik veya tavan lambalarında yatak örtüsü, mobilya, perde ile uyumlu seçimler yapılmalıdır. Özellikle kumaş ve tül kaplamalı yatak odası avizeleri, konseptle bütünlük sağlayarak şıklık katar.

yatak_odasi_2018_2019_avize_modelleri-600x400.jpg


  • Gizemli Objeler
Avize modelleri, ayna ve aksesuarlar seçkin sayıda kullanılmalıdır. Yatağın her iki tarafında aynı aksesuarı kullanmak, fazla renkli ve hareketli olmayan aksesuarları seçmek, uyku kalitesi açısından etkileyici faktördür. Soft renkler kullanmak ve siyah ya da beyaz tema kullanmak, mobilya ve tasarım renklerini bu şekilde seçmek, daha rahat uyumanızı sağlar.

Küçük evlere kullanışlı yatak odaları için öneriler Tıklayın !
Sade ve Şık Yatak Odası Dekorasyonu Tıklayın !
Yatak Odası İçin Duvar Dekorasyonu Tıklayın !
Yatak Altlarını Değerlendirme Önerileri Tıklayın !