Aloe Vera bitkisi, ciltteki yumuşatıcı ve yenileyici etkisi ile kozmetik dünyasının vazgeçilmezi olmuştur. Cildin kendi kendini yenileme sürecini hızlandırmasına yardımcı olur. Aloe vera leke maskesi hasarlı dokuları yenileyerek lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Aloe vera leke giderici maske sadece lekeler için değil yüzdeki siyah noktalar, sivilce ve akne tedavilerinde, derin çatlak ve cilt hastalıklarında da kullanılabilir.

Aloe Vera cilt lekeleri kremi, aloe vera yapraklarında bulunan A, B1, B2, B3, B6, B12, C ve E vitaminleri, folik asitler sayesinde; cildinizi nemlendirir, hücrelerin yenilenmesini sağlar ve bakım yapar. Antioksidanlar bakımından zengin olduğundan cildinizi onarır. İçerisindeki vitaminler, minareler ve aminoasitler sayesinde ciltteki lekelerine ve kızarıklıklara çok iyi gelmektedir. Aloe vera, doğanın en güçlü nemlendiricilerinden olması nedeniyle cildinizi nemli tutmanıza yardımcı olarak cildinizin doğal ve parlak görünümüne kavuşturur.

aloe_vera_maskesi_tarifi-600x400.jpg


Güneş Lekeleri İçin Aloe Vera Maskesi Hazırlanışı
Güneş lekeleri ve ciltte oluşan tüm lekeler için faydalı olan Aloe Vera ile maske hazırlayarak bu sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu maske için ihtiyacını olan malzemeler; Aloe Vera, limon suyu ve mangodur. Maskenin hazırlanışı için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

  • Bir adet mangoyu dilimleyin ve püre haline getirin
  • Elde ettiğiniz mango püresinin içerisine biraz limon suyu ve Aloe Vera jelini ekleyin ve iyice karıştırın.
  • Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin
  • 20 dakika sonra cildinizi soğuk su yardımı ile durulayın.
Bu maskeyi haftada en az bir kere uygulayarak cilt lekelerinizden kurtulmanızın yanı sıra cildinizi daha canlı hale getirebilirsiniz. Bu maske cildinize detoks etkisi de sağlayarak daha sıkı, canlı ve genç bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Aloe Vera İle Saç ve Cilt Maskesi Tıklayın !

Saç Uzatan Aleo Vera Maskesi Tıklayın !

Cilt Lekelerine Maske Tarifi için Tıklayın !

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları için Tıklayın !