Güzel bir tene sahip olmak isteyen kadınların binlerce yıllık vazgeçilmezi olan zeytinli peeling maskesi tarifi hazırladık. Cildinizin pürüzsüz ve parlak olması için bu maskeyi kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Zeytin içindeki değerli yağ asitleri ile cildin parlaklığını kazandırır. Onarıcı etkisi ile yaşlanmayı geciktirir. Cildin nem dengesinin korunmasını sağlar. Düzenli olarak zeytin ve saf zeytin yağı ile bakımlar uyguladığınızda cildinizdeki değişimleri görebilirsiniz. Saç ve cilt bakımlarının vazgeçilmez malzemesi olan zeytin ile vücudunuzdaki ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

zeytinli_vucut_peelingi.jpg


Zeytinli Peeling Maskesi

Cildinize düzenli peeling uygulamak cildin kırışmasını ve sarkmasını engeller. Ölü derilerin atılmasını sağladığı için cilde doğal ışıltısını kazandırır. Kirlerin gözeneklere dolması sonucu oluşan sivilce sorunu ile mücadele etmenizi kolaylaştırır. Cildinize tamamen zararsız olan zeytin ile peeling yapabilirsiniz. Hassas ciltlerinde rahatlıkla kullanabileceği özel zeytin maskesi hazırladık.

25 tane zeytin

2 çorba kaşığı saf zeytin yağı

2 çorba kaşığı şeker

Hazırlanışı

Zeytinlerin çekirdeklerini çıkarın ve blender ile püre haline getirin. Saf zeytin yağı ve şekeri ilave edin. Homojen bir kıvama gelene kadar karıştırın.

Duştan önce bu karışım ile cildinizi dikey masajla ovun. 10 dakika boyunca devam edin. Ilık su ile duş alın.

Duş sonrasında cildinizi iyi bir şekilde kurulayın ve nemlendirici uygulayın. Cildinizi derinlemesine nemlendirmesi için bebek yağı da kullanabilirsiniz.

Zeytin maskesini haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Birkaç uygulamadan sonra cildinizin daha parlak ve pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

Cildinize peeling hazırlamak içim vaktiniz yoksa duşta kese ile 15 dakika masaj yapmaya ve çok sıcak olmayan su ile yıkanmaya özen gösterin.

Kuru cilde sahip olan kişiler bu maskeyi yüzüne çok hafif masaj ile uygulayabilir ve pul pul dökülmeleri engelleyebilirler.