Reklam
İlişkiler

2013 Rezzan Kiraz Genel Burç Yorumları

Rezzan Kiraz 2013 yılında Koç burcunu neler bekliyor?

Uranüs 11 Mart 2012′ de bağımsız Koç’ a girdiğinden beri, hayatınızın hızlı ilerleyişine kapılıp gittiniz. Bu yıl daha da fazla değişiklik getirerek pencerelerinizi çatırdatıyor ve hayatınızın temellerini sarsacak. Her ne kadar önünüzde uzanan yolla ilgili endişeleriniz olsa da yeni deneyimlere duyduğunuz heves endişenize baskın gelecek. Neyse ki, siz Koçlar kendinizi size yabancı olan durumlar içinde bulduğunuzda meydan okuyorsunuz ve haritada olmayan ülkeleri keşfetmeye can atıyorsunuz. Yıl boyunca, sürprizlerle dolu Uranüs, hem fiziksel, hem duygusal hem de ruhsal gizli gerginlikleri açığa vurmaya devam ederek, değişen bakış açılarınızla uyumlu radikal değişiklikleri yapmak için size fırsatlar sunuyor.

Farkındalığınızı genişletmek, özellikle 24 Haziran ve 19 Eylül tarihlerinde, Uranüs Plüton’la 2015′e kadar tekrarlanacak olan yedi sert kare açının ilk ikisini oluşturduğunda, elbette kolay olmayacaktır. Şiddetli Plüton 2008′de Kariyere ilişkin 10. Evinize girerek, hayatınızın akışında 2023′e kadar dünyayla ilişki kurma biçiminizi kademeli olarak dönüştürecek uzun süreli bir değişikliği başlattı. Öte yandan şu anda, mesleki hırslarınız aniden yüksek voltajlı Uranüs’ün kare açılarının elektrik akımına tutuldu. Beklenmedik gelişmeler, sizi geleceğe taşıyacağını düşündüğünüz gidişatı değiştirmenizi gerektiriyor.

Tereddüte kapılmadan ileri atılmak size cazip gelse de, amaçlarınıza azimle ilerlerken sabırlı olun. Kararlı Boğa’daki fırsatçı Jüpiter, 11 Haziran’da Özsaygıya ilişkin 2. Evinizden geçerek, özgüveninizi destekliyor ve idealizmden ziyade faydacılığı ödüllendiriyor. Bu arada, temel gezegeniniz Mars, 3Temmuz’a kadar verimli Başak’ta ve Çalışmaya ilişkin 6. Evinizde kalıyor. Gezegenin 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar süren geri hareketi işlerdeki ilerlemenizi geciktirebilir, ama ayrıntılara odaklanmanız ve becerilerinizi mükemmele ulaştırmanız için bir şans daha veriyor; böylece yeniden ilerleme zamanı geldiğinde her şeyiniz sıraya konmuş olacak. Jüpiter’in 11 Haziran’da İletişime ilişkin 3. Evinize girişi, başkalarıyla daha olumlu bir temel üzerinde etkileşimde bulunmak için size yol açıyor. Çok fazla şeyi çok hızlı yerine getirmeye çalışarak enerjinizi dağıtmadığınız takdirde, bu durum önemli bir projeyi bîr üst seviyeye taşımanızı sağlayabilir.

Görev ustası Satürn Başkalarına ilişkin 7. Evinizde iki yıllık ziyaretini tamamlarken, bu yıl ilişkiler size önemli dersler öğretmeye devam edecek. Ancak Satürn 5 Ekim’de Mahremiyete ilişkin 8. Evinize girdiğinde Ortaklıklara ilişkin eskiden üstlenilen görevler yeniden değerlendirmeye alınırken, yakın geçmişteki bir taahhüdü yeniden doğrulamanız ya da yeni bir taahhütte bulunmanız gerekebilir. Neyse ki önünüzde uzanan imkânlara dair görüşünüze sağduyuyu katabileceksiniz. Her ne kadar şu anda karşı karşıya bulunduğunuz zorluklar 2013′e kadar devam edecek gibi görünse de, eğer ulaşabileceğinizden daha yükseği hedeflemenin cazibesine dayanabilirseniz, zor kazandığınız istikrar bu yılın sonunda geri dönmeye başlıyor.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Boğa burcunu neler bekliyor?

Bu yıla gelecek için umut vaadiyle dolu bir bakış açısı ve coşkuyla başlıyorsunuz. Şanslı Jüpiter, 2012′ nin ikinci yarısını burcunuzda geçirerek, özel hayatınıza umut tohumları ekti. Ama Jüpiter’in gerileme dönemine girdiği 30 Ağustos 2012′ de hayatınızda ilerleme büyük ihtimalle yavaşlamıştır. 25 Aralık 2012 ‘de, Jüpiter yine ileri harekete geçiyor ve şimdi gerçekliğinizin üzerinde yayılmaya hazır bir iyimserlik dalgasıyla Yeni Yıh karşılıyor. Yine de 23 Mart’ta başlangıçların gezegeni Mars, geri hareket ederek Kendini İfade Etmeye ilişkin 5. Evinize geri döndüğünde bu taze başlangıç bir kasise takılıyor Yaratıcı projeler ertelemelerle karşılaşabilir ve romantik dürtüler engellenebilir ve Mars 13 Nisan’da yeniden ileri harekete başlamadan önce geri dönüp gevşek uçları bağlamanız gerekecektir.

Sabırsızlığın sizi hayal kırıklığına uğratmasına izin vermeyin çünkü yaptığınız düzeltmeler uzun vadede daha iyi sonuçlar doğuracak. Her ne kadar aşk, ün ya da servet için doğru yolda olduğunuzu düşünseniz de bu yoldan sapış, sîzi daha ödüllendirici bîr yöne sevk edebilir.”Şimdi değil” in “asla” demek olmadığını anlamanız için gereken tek şey, kendinize inanmak.Süreci hızlandırmaya çalışmadığınızda sizin ve düşüncelerinizin değeri kaliteli bir şarap gibi artacak.

Jüpiter 11 Haziran’da neşeli İkizler’e ve Kaynaklara ilişkin 2. Evinize geçiyor. Orada gelecek 12 ayı geçirerek, zihnînizi gelirinizi nasıl arttırabileceğinizle ilgili fikirlerle dolduracak. Bu geçişten kazanç sağlamanın sırlarından biri, ek yetenekler geliştirmek ve fazladan gelir kaynaklan aramaktır. Kenarda kazanılmış birkaç para başta pek fazla gibi görünmeyebilir ama düzenli bir miktarda gelmeye devam ederse artabilir. Fînansa! büyümeye bir başka anahtar, yeteneğinizi sorgulasanız bile görevler üstlenmek. Bu yıi daha fazla para kazanmak için bir uzman olmanız şart değil, sadece bir yeteneği geliştirmeye odaklanmaktansa geniş bir beceri yelpazesini kullanmanın daha büyük bîr değeri olabilir.

Görkemli Satürn’ün 2010 Yazı’ndan beri uyumlu Terazi’de ve Düzeltmelere ilişkin 6. Evinizde bulunması sayesinde ilişki yeteneklerinizi geliştirmek için çalışıyorsunuz. Ssnayıcı Satürn 5 Ekîm’de şehvetli Akrep’e ve Ortaklıklara ilişkin 7. Evinize geçiyor, böylece kişisel ve mesleki ittifaklarınızda yeni bir dönemi duyuruyor. Çıraklık döneminiz sona erdi, müttefikleriniz ve rakiplerinize daha büyük bîr otorite konumunda yüzleşmenin zamanıdır. Evet nazik olmak iyidir ve başkalarıyla iş yapar ken taviz vermenin modası geçmeyecek. Yine de bu geçiş duygusal bağlılığın daha güçlü bir derecesini işaret ediyor. Olumsuz açıdan Satürn, başkalarından istediğinizi almak konusunda güveninizi sarsan eski şüphe ve korkuları geri getirebilir. Olumlu açıdan ise, dile gelmeyen ihtiyaç ve arzularınızın farkına daha fazla varıyorsunuz ve bunları daha açık bir şekilde ele alabilirsiniz.

Rezzan Kiraz 2013 yılında İkizler burcunu neler bekliyor?

Bu sizin için harika bir yıl olabilir çünkü cömert Jüpiter 11 Haziran’da 12 yılda bir yaptığı ziyaret için burcunuza dönüyor. Jüpiter’in zeki İkizler burcuna girmesini beklerken sabırsızlanabilirsiniz, ama sizi bekleyen fırsatlara hazırlık olarak yapacak çok şey var. Jüpiter sonuçlara ilişkin 12. Evinizden geçerken yılın ilk kısmını eski işleri bitirmekle geçirmeniz akıllıca olur. Önceki başarılar ve başarısızlıkların hayatınızda tekrar eden kalıplara nasıl bağlı olduğunu görmek için sîze bir şans verildi. Kazandığınız içgörülerle şimdiki hırslarınıza înce ayar yapabilirsiniz, bu içgörüler yeni kavuşulan bir güvenle geleceği planlamak için size güç veriyor.

11 Haziran’da dev gezegen Benliğe ilişkin 1. Evinize girdiğinde, başkalarının görüşlerinin fazla ağırlık taşımalarına izin vermektense kendi aklınıza kulak vermek ve kendinize güvenmek önemlidir. Jüpiter astrolojinin en şanslı gezegenidir ve onun burcunuza yıl boyunca sürecek ziyareti önünüzdeki dikkate değer kişisel gelişimin işaretidir. Mesele bir gecede başarıya ulaşmak değil, bununla birlikte olumlu bir tavır işte ilerlemeye ve giderek artan toplumsal itibara yöneltebilir. Her ne kadar bir kararın hatalı olduğu anlaşılsa da hemen bundan ders alabilir ve gidişatınızı uygun bir şekilde düzeltebilirsiniz. Hiçbir şey yapmadan durmanın zamanı değil, ama daha çok hayatınızın her alanında yüksek amaçlar belirlemek ve sonra yıldızlara ulaşmak için bir çağrıdır.

Her ne kadar bu yıl oldukça ilerleme kaydedebilecek olsanız da, 3 Şubat’ta manevi Neptün Toplumsal Sorumluluklara ilişkin 10. Evinize girdiğinde hayat amacınızla ilgili gerçekçi olmak daha zor. Bu uzun süreli geçiş işinizde daha fazla anlam aramanız için size ilham verebilir ama yine de eğer hizmette bulunmak para kazanmaktan daha önemli bir hale gelirse mesleki isteklerinizi karmaşık bir hale getirebilir. 25 Haziran’da sınırsız Jüpiter kafa karıştırıcı Neptün’le kare açı oluşturduğunda amaçlarınız konusunda belirginlik eksikliği sîzi fazla uzağa götürebilir ya da izinizi kaybetmenize yol açabilir. Ama 24 Haziran’da yedi Uranüs-Plüton kare açısının birincisinin başlattığı destansı dramanın açılış perdesiyle belirsizliğin izi bile kalmayacak.

Uzun Vadeli Amaçlara ilişkin 11. Evinizdeki Uranüs ve Mahremiyete ilişkin 8. Evinizdeki şiddetli Plüton arasındaki bu dinamik çatışma, hayatınızda kimin kontrol altında olduğu konusunda sorular uyandırabilir. Önceliklerinizi yeniden gözden geçirmeniz ve yeni amaçlar belirlemek için cesur hareket etmeniz gerekiyor. Kendiniz kadar başkalarını da derinden etkileyen ani değişiklikler yaptığınızda özel ve mesleki ilişkileriniz geriliyor. Neyse ki bu yıl vurgulanan meseleler 2015′teki son Uranüs-Plüton kare açısına kadar kesin bir çözüm gerektirmiyor. Yine de henüz gezegenler sizin lehinize çalışırken, amaçlarınızı büyük çapta gözden geçirmeniz akıllıca olur.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Yengeç burcunu neler bekliyor?

11 Haziran’ a kadar Gruplara ilişkin 11. Evinizde şanslı Jüpiter’le yılın ilk yarısında dostlarınız ve iş arkadaşlarınız size bir sürü bağlantı kazandırıyor. Başkalarının desteğine sahip olmak ve inandığınız bir davaya kendinizi adamak 2013 boyunca size gelişim için sağlam bir temel kazandırıyor. Birey ya da kurum ne kadar idealist olursa olsun en önemlisi sizin pratik düşüncelere öncelik vermenizdir. Hedefler ve prosedürler konusunda emin olmadığınız durumlarda zorunlu işler üstlenmek zahmetli ve yorucu olabilir. Sağlam bir yapı içinde sabit ilerleme, sadece umutlar ve dilekler üstüne inşa edilmiş parlak fikirlerden sizi daha ileri götürecektir. 11 Haziran’da Jüpiter esnek İkizler’e ve spiritüel 12. Evinize geçerek burada 25 Haziran 2014′ e kadar hayatın derin gizemlerine ışık tutacak. Eğer zihninizi açmak ve alternatif inanç sistemlerini keşfetmek isterseniz, bu oldukça fazla ruhu besleyen bilgi demektir. Size en anlamlı gelen gerçekler size bütünleşmiş bir paket olarak değil, çeşitli kaynaklardan ufak parçalar olarak gelebilir. Dünyayı ve kendi düşüncelerinizi yargılamadan incelemek, öğrendiklerinizi arttırmak ve zihninizi genişletmek için etkin bir yoldur.

Hayalperest Neptün 3 Şubat’ta Balık burcuna ve Yüce Düşünceye ilişkin 9. Evinize girdiğinde ilham dalgalarının ve farkındalığın size doğru akmasını bekleyin. Bu transit, yolculuk ve eğitim fırsatlarının peşinden koşarak bakış açınızı genişletmeniz için size cesaret veren bir keşif dönemini başlatıyor. Öğretmen ya da ana konu sizi etkilerse ruhunuz zihniniz kadar gelişecektir. Ama amacınız sadece özgeçmişinizi daha iyi bir hale getirmekse, mücadele sizi yıpratabilir. Daha sıkı çalışmak, eğitim arayışınızın anlamı ve amacını bulmanın size kazandıracağı sonuçları getirmeyecektir. Konuya gerçekten ilgi duyduğunuz zaman bilgiyi kolaylıkla özümseyebileceksiniz. 25 Haziran’da Jüpiter ve Neptün arasında zorlu bir kare açı, yolculuk, öğrenmek ve dinle ilgili deneyimlere duyduğunuz açlık, bunları özümseme kapasitenizden daha büyük hale geldiğinde bîr aşırı genişleme dönemini işaret edebilir. Ufuklarınızı genişletmek konusunda büyük heyecan duymanız güzel bir şey ama bedelleri faydalarından fazla olacak şekilde kendinizi zorlamaktan kaçının.

Patronluk taslayan Satürn evinizde düzeni korumanın bu yıl sizin için hayati önemde olduğunu dikte ediyor.Terazi’deki Satürn 5 Ekim’e kadar Güvenliğe ilişkin 4. Evinizde yer alarak etrafınızda uyum ihtiyacını işaret ediyor. Yapıcı bir atmosfer kurmayı umuyorsanız birlikte yaşadığınız insanlarla uzlaşmak ve daha çekici bir çevre yaratmak ihtiyacını duyabilirsiniz. Akrabalara taviz vermek her zaman kolay değil ama sabır ve olgunlukla dikkate değer farklılıkların üstesinden gelmek için yollar bulmalısınız. Ayrıca bu yıl, yeni bir iş ya da farklı bir kariyer başlatma düşüncelerinin çekici gelebileceği bîr yıl. Bütün zamanınızı dünyaya iz bırakmaya çalışmak için harcarken temeliniz sallanabilir. İhtiraslarınızı destekleyecek mutlu bir ev hayatını korumanın önemini gözardı etmeyin.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Aslan burcunu neler bekliyor?

Hayat yolculuğunuzun sonraki aşamasına girmeden önce bu yıl tamamlamanız gereken önemli işleriniz var. Her ne kadar öndeki potansiyel büyük sıçrayışlar, atlayışlarla büyüyor olsa da, dengeleyici Satürn ‘ün İletişime ilişkin 3. Evinize 2013′ ta başlayan ziyareti, 5 Ekim’de sonlanarak, hayatınızın eğilimlerinde büyük bir değişime neden olacak. Satürn 2005-2007 yıllan arasında burcunuzdayken muhtemelen gelişiminizi sınırlayan ve bir noktaya toplayan ciddi kararlar almak zorunda kaldınız. Şimdi seçtiğiniz yol önünüzde kollara ayrılıyor; başarılarınız ve başarısızlıklarınızı değerlendirirken, önemli sonuçlar doğuracak kararlarla yüzleşmeniz lazım. Hayatınızın beklentilerinizi karşılamayan tarafları yeniden düzeltilmeli ya da ortadan kaldırılmalı, çünkü önümüzdeki yıllar boyunca hırslarınızı en fazla verimi sağlayacak alanlara yöneltmeniz gerekecek. Kaybedecek zaman yok, çünkü Satürn’ün 5 Ekim’de şiddetli Akrep’e ve Temellere ilişkin 4. Evinize girişi, geçmişe bakmaktansa, temelinizi gelecek için inşa etmenizi gerektirecektir.
Size doğru gelen kariyer fırsatlarını, bunların ortaya çıkmaları beklediğinizden uzun sürse bile, kucaklamaya hazır olun. Materyalist Boğa’daki bereketli Jüpiter, 11 Haziran’a kadar Toplumsal Hayata ilişkin 10. Evinizi ziyaret ettiği için, insanlar mesleki katkılarınızı kabul etmeye ve ödüllendirmeye hazırdır. Ama ısrarcı olmalısınız çünkü enerjik Mars Özsaygıya ilişkin 2. Evinizde 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar geri harekette bulunarak ilerlemenizi engelliyor hatta kendinizden şüphe etmenize yol açıyor. Bununla birlikte, bu dönem boyunca olumlu tavrınızı korumanızın hayati bîr önemi var, böylece cömert Jüpiter’in 11 Hazirandan itibaren Amaçlara ilişkin 11. Evinizde bir yıllık kalışı boyunca çabalarınız meyve vermeye devam edecek.
Bütün yıl boyunca, hayatınız beklemediğiniz yönlerde gelişmeye devam ediyor çünkü coşkulu Koç’taki bastırılamaz Uranüs, Ulvî Gerçeğe ilişkin 9. Evinizde yedi yıllık konaklamasına devam ediyor. Uranüs île acımasız Plüton arasındaki uzun süreli kare açı, stresi ve değişim için baskıyı arttırırken, özgürlüğün bedelinin ne kadar yüksek olduğunun farkına giderek daha fazla varıyorsunuz. Yeraltının efendisi Plüton bilinmeyen ve bilinçaltında olan her şeyi simgeler. Onun uyandırıcı Uranüs’le güçlü kare açısı zihninizin tektonik plakalarını hareketlendirerek parlak fikirler uyandırıyor ve bastırılmış duygulan patlamalar halinde serbest bırakıyor. Plüton’un Günlük Rutine ilişkin 6. Evinizdeki dönüştürücü geçişi 2023′e kadar sürüyor, öte yandan Uranüs’ten gelen ve 24 Haziran ve 19 Eylül’de tam olacak dehşetli kare açılar, sağlıksız alışkanlıkları sonunda bir kenara bırakmanız ve hayatınızı baştan yaratmanız için sizi zorlayacak derin bir süreci başlatıyor. ama Uranüs – Plüton kare açıları 2015 ‘e kadar beş kere daha meydana geliyor, dolayısıyla kaynaklarınızı fazla erken tüketmektense uzun bir mücadele için hazırlıklı olmanız akıllıca olur.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Başak burcunu neler bekliyor?

izin problemleri çözme beceriniz ve programınızı gerçekleştirmeniz ortalamanın üzerindedir fakat 2013 yılı umduğunuzdan daha fazla zorluklarla karşı karşıya kalacağınız bir yıl olacaktır. Yılın başlangıcında aktif Mars hareket etmektedir ve 23 Ocak tarihinde sizin burcunuz bozulma bölgesine doğru hareket etmeye başlar. İleri doğru itilen gezegen daha sonra 13 Nisan’ a kadar Kişiliğe ilişkin 1. Evinize doğru geriye hareket edecektir, yeni mücadelelere girişmeden önce gevşemiş uçları bağlamanın zamanıdır. Her zaman olduğundan daha ürkek bir yapıda olabilirsiniz ve belki de gecikmeler nedeniyle sinirlenirsiniz ve herhangi bîr şeyi gerçekleştirmek için gerekli zamanın ötesinde ekstra çabalar nedeniyle kendinizi bitkin hissedersiniz. Bu dönemi geri adım atmak için kullanın, artık faydalı olmayan eski alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirin, sağlık ve yaşam tarzınızı düzene sokmanın yeni yollarını benimseyin.

Para konusu bu yılın başka bir anahtar meselesidir. Bundan 5 Ekim’e kadar Kendine Güvene ilişkin 2. Evinizdeki Satürn sorumludur. Bu geçiş ayrıca kendinize iyi davranmanızı ve zayıflıklarınızı güçlendirmeniz için bir duygusal denge sürdürmenizi size anımsatacaktır. Saygı gördüğünüz ve fikirleriniz dinlendiği zaman başarılı olmak için ihtiyacınız olan güven ve statüyü elde edersiniz. Yabancılara veya büyük gruplara karşı kısa konuşmalar yapma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız iletişim yeteneklerinizi geliştirmek için kurslara giderek bu konuda kendinize yatırım yapmak mükemmel bir fikir olacaktır. 2. Evin çekici yöneticisi olan Venüs 15 Mayıs’tan 27 Haziran’a kadar Kariyere ilişkin 10. Evinizde bulunacak şekilde geriye gidecektir. Pozitif açıdan, bu sizin profesyonelce fayda sağlayabileceğiniz geçmişten birisiyle yeniden bağlantı kurmanızı sağlayabilir veya etkin olmayan bir yeteneğinizi yeniden canlandırabilir. Ancak, başkalarıyla karmaşık etkileşimler işinizi daha zorlaştırabilir. İlişkileri düzeltmek yeni ve farklı bakış açıları elde etmenizi sağlayacak şekilde esnek ve dostça bir tutum sergilemenizi beraberinde getirir.
Boğa burcundaki cömert Jüpiter 11 Haziran’a kadar Yüksek Öğrenime ilişkin 9. Eviniz aracılığıyla hareket ederek pratik uygulamalara sahip olarak öğrenme yeteneği sağlar. Onun temel derslerinden birisi çok fazla ayrıntıyla zihniniz için yük olan şeylerin uçup gitmesine yardımcı olarak basitliktir. Temel ilkeleri kavramak yıldızlara giden merdiveninizdir, daha zengin bir anlam ve amaç duyumuyla sizi ödüllendirir. Ardından, 11 Haziran’da, Jüpiter İkizler burcuna ve profesyonel yaşantınızdaki seçenekleri artırmak için bir yıl boyunca kalacağı 10. Evinize geçer. Önünüze çıkan ilk fırsata kapılmayın—Jüpiter’in 25 Haziran ‘daki bulanık Neptün ‘le oluşturduğu tehlikeli kare bulunulan vaatlerin doğru olduğunu düşünmenize yol açacak şekilde ayartılmanıza neden olabilir. Doğal eleştirel yargınız yanılgıya uğrayabilir, bu nedenle aklınız ve sağduyunuzu ön plana çıkaracak şekilde işle ilgili durumları çifte kontrolden geçirmelisiniz.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Terazi burcunu neler bekliyor?

Görev ustası Satürn 29 Ekim 2009 ‘da sizin burcunuza girdiğinden beri yolunuz olmamıştır. Siz bazı aksilikleri hâlihazırda paylaşmış olabilirsiniz ve önünüze daha fazla zorluklar çıkabilir. Ancak içtenlikli ve tutarlı olarak bunun üstesinden gelebilirsiniz çünkü karmik Satürn size kazandığınız şeyi verecektir. Kendinizi üzgün hissedeceğiniz veya şikayet edeceğiniz boşa harcanacak vakit yoktur. Bunun yerine kendi sorumluluklarınızı yerine getirerek ve mücadelenizi sürdürerek olumsuzlukları aşabilirsiniz. Her ne kadar Satürn sizin nerede hata yaptığınızı ve hayatınızın hangi alanlarında ciddi bîr dikkat içinde olmanız gerektiğini ortaya koysa da, bu ayrıca doğru yolun nerede olduğunu ve çabalarımızın tam olarak nasıl ödüllendirileceğini gösterir.Temkinli Satürn sosyal Terazi burcunda kalır ve 5 Ekim tarihine kadar Kişiselliğe ilişkin 1. Evinizde bulunur. Başkaları size somut faydalar sağlamadıkça ev sahibi veya ev sahibesi rolü oynayarak zamanınızı boşa harcamayın. Uzun bir koşuşturmaca içinde, yıllar geçip giderken özgürce davranmak yerine yaşantınızı organize ederek sevdiklerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Satürn’ün sahiplenici Akrep burcuna ve Kişisel Kaynaklara ilişkin 2. Evinize 5 Ekim’de girişi baskıyı rahatlatacaktır. Sizin için önemli olan şeyleri ön planda tutun ve geri kalanı oluruna bırakın. Vites değiştirmek ve dünyada kendiniz için daha iyi bir ortam yaratmak en iyisi olacaktır.

Sizin yönetici gezegeniniz Venüs genellikle her bir burca bir aydan daha kısa bîr sürede geçer. Fakat bu yıl onun gerileme dönemidir onu babacan İkizler ve Yüksek Zihne ilişkin 9. Evinizde 3 Nssan’dan 7 Ağustos’a kadar tutar. Bu uzatılmış geçiş sizin idealizminizi harekete geçirir, büyük düşünmeye cesaretlendirir ve eğitim veya yolculuk aracılığıyla dünya hakkında daha fazla şey öğrenmenizi sağlar. Venüs 15 Mayıs 27 Haziran tarihlerinde gerilerken, kendinizi eski sevgilinizle bağlantı halinde bulabilirsiniz; veya bir kenara koymuş olduğunuz yaratıcı bir projeyi bitirmekle ilgili olabilirsiniz. Birinde ya da diğerinde, geçmişten gelen bitirilmemiş işler döngü halindedir ve mevcut deneyiminize katılmıştır.
Bu arada, Uyandırıcı Uranüs Dostlara ilişkin 7. Evinizi yedi-yıllık ziyaretini sürdürür. Sıradışı karakterler yaşamınıza girer ve kontrollü partnerler veya hiç ilerleme göstermeyen ilişkilerden özgür olmaya çalışırsınız. Başka insanlar ve değişen koşullar hâlihazırda yaşamınızı sarsmaya başlamış olabilir çünkü öngörülemez Uranüs 11 Mart 2011 tarihinden beri 7. Evinizde bulunmaktadır. Ancak sizin öncü durumlara karşı çekiminiz arzunun bir sonucu olarak gelişmeye devam eder. Risk aldığınız ve geleneksel olmayan uçlara daha yakın yaşadığınız zaman, beklenmeyen Sürprizleri en aza indirgeyebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun, başkalarıyla etkileşim halinde olduğunuz durumda derin değişimler olacaktır. Uranüs 24 Haziran ve 15 Eylül ‘de, Mart 2015 ‘e kadar beşten fazla kez meydana gelecek bir dizi açılım içinde olarak, Köklere ilişkin 4. Evinizde evrimsel Plüton ile dinamik kareler oluşturarak bir sabit işaret yapacaktır.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Akrep burcunu neler bekliyor?

Bu yıl göze çarpan bir eşiği atlayacaksınız. 5 Ekim’de Satürn sîzin burcunuza ve 12. Evinize girecek. Bu, yaşamınızda yeni bir aşamayı işaret etmektedir. Disiplinli olarak, kendinize saygı göstererek ve amacınıza odaklanarak çevrinizi kontrol altında tutmak için daha büyük bir otoriteye sahip olabilirsiniz. Satürn’ün neredeyse üç yıl Kişiliğe ilişkin 1. Evinizde kalacak olması dönüşüm için size çok miktarda fırsat sunacaktır. Bu değişiklikleri izleyerek ilişkilerinizi yeniden tanımlayabilirsiniz—ancak bunun olmasından önce tamamlamanız gereken çok sayıda bitirilmemiş iş vardır. Satürn 5 Ekim’e kadar Sonuçlara ilişkin 12. Eviniz aracılığıyla hareket eder. Kendi haline bırakmış olduğunuz eski partnerleriniz ile yeni bir yolda buluşabilirsiniz. Kendinizi bir kurban olarak tanımlamak daha önceki deneyimleriniz üzerine temellenmiş görünebilir, ancak kendinizin bu görünümü sizi geri bıraktıracak bir engele dönüşecektir. Eğer 5 Ekim itibarıyla hayal kırıklığına uğradığınız kişiyi affedernemişseniz, Satürn’ün 10 Ekim, 11 Haziran ve 2014 yılının 19 Temmuz tarihinde tutkulu Neptün île uyumlu üçgen açısı oluşturması eski defterleri kapamak için fazladan şans verecektir.

2013 yılının çoğunda hareketli bir dönem geçireceksiniz. Geçmişten gelen sırların açığa çıktığı ve bunların sorgulandığı bir dönem yaşayacaksınız. Daha az stres yaşadığınız fakat yaşamınızın önemli fırsatlarını ele geçirdiğiniz bir dönem yaşayacaksınız. Yılın ilk yansı için, Jüpiter Partnerliğe ilişkin 7. Evinizde olacaktır. İlişkiler konusunda mucizelerin yaşanacağı bir dönem olacaktır, Jüpiter tutarsız bir yıl kalacağı İkizler burcunda ve Derin Paylaşıma ilişkin 8. Evinizde 11 Haziran’cia olacaktır. Karşılaştığınız insan, fikir ve deneyim çeşitliliği yeni ittifakları ve işbirlikleri yaşamanızı sağlayacaktır. İyimser Jüpiter 25 Haziran’da rüyalar âlemindekî Neptün ile yumuşak bir kare oluşturur. Bu, aklın ötesinde umutlar içinde olmanıza ve serinkanlı analizler yapmanıza yol açacaktır.

Sizin burcunuzun geleneksel yöneticisi olan enerjik Mars, 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar gerileyecektir. Bu, büyük mücadelelere girmeden önce bağlarınızı zayıflatmanız anlamına gelecektir. Gruplara ilişkin 11. Evinizdeki bu gezegenin geriye doğru hareketi başka bir anımsatıcı olarak hizmet görmektedir. Dostlarınız ve iş arkadaşlarınız arasında olan husumet belirleyicidir. Ancak bu eski defterlerin açılması hakkında değildir; Başak burcundaki Mars duygusal yoğunluk yaşayacağınız anlamına gelir. Mars’ın 3 Temmuz’a kadar 11. Evinizde kalması birlikte çalıştığınız kişiler hakkında daha uyumlu bir sürece gireceğinizi gösterir. Güvensizlik ve karmaşa konusundaki düğümlerin açılamaması süreci kişisel farklılıklar yerine belli görevler konusunda sabır ve odaklanma istekliliği gerektirir. Sizin esnekliğiniz karmaşık sorunları çözmeye yönelik olarak uzun bir yol kat etmektedir. Bu, özellikle 13 Kasım’da Dinamik Akrep burcunda Güneş Tutulması olmasından itibaren belirgin olacaktır.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Yay burcunu neler bekliyor?

Bu bir ilerleme yılıdr ve yılın ilk yarısında başaracağınız şey, ikinci yarısında aralarında katılacağınız önemli insanlar için hazırlanmaktır. Sizin anahtar gezegeniniz olan Jüpiter gökyüzünün büyütecidir; bulunduğunuz ve gelişmeye başladığınız noktadır. Geniş Jüpiter sabit boğa burcundadır ve Gündelik Rutinlere ilişkin 6. Evinizdedir. 11 Haziran’a kadar orada kalacaktır, bu iş konusunda size fırsatlar sunacaktır ve sıradan görevleri yerine getirirken bile başarılı olmanızı sağlayacaktır. Ancak Mars çalışkan Başak burcundadır, bu sizin saldırgan tutumunuzu dikkatlice oluşturulmuş stratejilere dönüştür meniz anlamına gelir. Körü körüne ilerlemek yerine planlı bir şekilde davranırsınız. Ancak Mars’ın 23 Ocak’tan – 13 Nisan’a kadar gerilemesi ilerlemenize engel olacak ve amaçlarınıza ulaşabilmek için sizi daha fazla çalışmak zorunda bırakacaktır. Sırtınızda ne taşıdığınızın farkında olarak, düş kırıklıklarınıza karşı tedbirli olun ve eğer başarı düşündüğünüzden daha geç gelecekse cesaretinizin kırılmaması yönünde önlem alarak uzak ödüllere gözünüzü dikin.

Jüpiter’in kayıtsız İkizler’e ve 11 Haziran’da bir yıl kalacağı Partnerlik ve Toplumsal Yaşantıya ilişkin 7. Evinize girmesi partnerinizle ortak amaç içinde olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca artık başarıyı elde etmenizde size yardımcı olabilmek için destek veren insanlar konusunda daha şanslı olacaksınız — karşılıklı fayda ve gelişim ile motive edilmiş olacaksınız.Tüm yanıtlara sahip olduğunuzu düşünmek yerine kendinizi öğrenmeye açık tutmanız daha önceden kabul etmiş olduğunuz sınırlamaların ötesine nasıl geçeceğinizi size gösteren birisini çekmeniz anlamına gelecektir.
Siz Dostluk ve Dileklere ilişkin 11. Evinizde bulunan ve Terazi burcunu ziyaret eden ölçülü Satürn olarak tek başınıza yolculuk planladığınız zaman, seyahatinize başkalarını da katmak için mücadelenizi sürdürün. Her ne kadar her zaman olduğundan daha ciddi olarak organizasyonlar ve gruplar oluşturmak için bazı zorluklara karşı göğüs germek zorunda kalsanız da, aynı zamanda uzun dönemli amaçlarınızı açıklığa kavuşturacak sınırlamaları nasıl oluşturacağınızı öğrenmeniz gerekir. 5 Ekim’de Satürn’ün Akrep burcuna ve Sonuçlara ilişkin 12. Evinize girmesi eski işinizi bitirme konusunda ski yıl bir süreci başlatacaktır. Satürn 10 Ekim’de vizyon sahibi Neptün ile uyumlu bir üçgen oluşturur. Bu, mevcut durumunuzun gerçekliklerime ideallerinizi yaratıcı bir şekilde dengelemenize olanak tanıyacaktır. Siz 23 Aralık 2014 tarihinde, karmik Satürn’ ün sizin burcunuza gireceği zamandan başlayarak tutku ve başarılarınızın yeni bir başlıca döngüsü için hazır olmayı umuyorsanız, sabır göstermeli ve çok çalışmalısınız.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Oğlak burcunu neler bekliyor?

Bu yıl sağlıklı olmayan alışkanlıklarınızdan kurtulacak ve keşfedilmemiş kaynaklarınızı su üzerine çıkaracaksınız. Sizin burcunuzda bulunan Plüton uzun ve yavaş bir ilerleme halindedir. Bu yaşam değiştiren geçiş 26 Kasım 2008 tarihinde başlamıştır ve 2023 yılına kadar dönüştürücü etkisini sürdürecektir. Kendinizi keşfetme yönündeki cesur yolculuğunuz 24 Haziran ve 19 Eylül’de Plüton’la bir dizi biçimsel kare oluşturan Uranüs nedeniyle muhtemelen sürprizler doğuracaktır. Bu hareket 16 Mart 2015′e kadar beş kez daha olacaktır. Ancak, en önemli değişiklikler dünyadaki yeriniz ve amacınıza ilişkin olarak görünür olacaktır. Bilinmedik fikirler ve duyguların dönen denizlerini keşfetmek için zaman ayırın. Herhangi bîr yeni adanma içinde oimadan önce kendinize olan algılamalarınızın değişmesi gerekmektedir.

5 Ekim’de sorumlu yönetici gezegeniniz olan Satürn Kariyere ilişkin 10. Eviniz ve Terazi burcundan ayrılır ve Gruplara ilişkin 11. Evinize ve tutkulu Akrep burcuna girer. 29 Ekim 2009 tarihinde 10. Evinizde Satürn olmasından beri omuzlarınızda bir yük taşımaktasınız. Ancak Satürn’ün 11. Evinize girmesi işbirliğini vurgulamaktadır. Son üç yıl boyunca tek başınıza uçuşlar yaptıktan sonra başarı için birincil anahtarların işbirliğine ilişkin olduğunu öğrenmışsînizdir. Akrep burcundaki Satürn size dirençli takım arkadaşları, iş arkadaşları ve dostlar getirecektir. Ne olursa olsun, bu geçiş ayrıca sizin yeteneklerinizi ortaya koymak için önem taşımaktadır.
Güvenilir Satürn’ün 10 Ekim’de idealistik Neptün ile uyumlu üçgen oluşturması ve 11 Haziran ve 19 Temmuz 2014 tarihlerinde aynı hizaya gelmeleri hayallerinizin gerçekleşmesinde size yardımcı olabilir. İyimser Jüpiter 11 Haziran’da Servise ilişkin 6. Evinizde olacak şekilde Kendini İfade Etmeye ilişkin 5. Evinizden ayrılacaktır. Bu, gerekli olan tekniklerde ustalaşma yönünde size zaman tanıyacaktır. Jüpiter’in yılın ilk yansında duygusal Boğa burcunda olması kendini iyi hissetmeyi sürdürmekten duyulan keyfi vurgulamaktadır. Masumca oyunlar ve çocukça şımarıklıklar bize hayatın tatlılığını anımsatmaktadır. Bu, gerçeklikten bir kaçış değildir; yaşamın neşesi ve kullanmasıdır. Son olarak, Jüpiter’in 20 Temmuz ve 15 Ekim’de Satürn ile stresli bîrbuçuk kare oluşturması tutkularınızı ve uzun dönemli planlamalarınızı yavaşlatabilir. Bu süreç üçüncü ve sonuncu oluşum olan 20 Mayıs 2013 tarihine kadar devam edecektir.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Kova burcunu neler bekliyor?

Hayallerinizin gizli alanlarından hayal gücünüze akan bir semboller karışımı içinde bulunuyorsunuz. Gelecek vizyonunuz 4 Nisan – 4 Ağustos 2011 ‘de tutkulu Balık burcunu ziyaret eden Neptün ile belirmeye başlayacaktır. Ancak Neptün’ün Kova burcundaki on dört yıllık ziyareti 3 Şubat’ ta sona erecektir ve 2025 yılma kadar kalacağı Kendine Değer Vermeye ilişkin 2. Evinizde ve Balık burcuna tekrar girecektir. Neptün’ün spritüel doğası maddeci Evinizde çatışmalara yol açabilir. Siz sahip olduklarınıza veya para kazanma ideasına çok fazla bağlı olursanız sorunlar çıkaracaktır. Finansal durumunuzu gözden geçirme ve nasıl gelir üreteceğiniz yönündeki yeniden değerlendirme yavaş yavaş olacaktır fakat neyse ki, geleneksel yönetici gezegeniniz olan çalışkan Satürn sizin için çok gerekli olan sabır ve pratiklik getirerek bu yıl önemli bir rol oynayacaktır.

Satürn 29 Ekim 2009′da Büyük Fikirlere ilişkin 9. Evinize ilk kez girmiştir. Bu yaşam hakkında bazı önemli dersler almanıza yetecek bir dönem olacaktır. Eğitim konusuna pragmatik yaklaşımınız felsefe, din veya politika gibi karmaşık konulan aşmak için size öz disiplin kazandıracaktır. Ancak çalışma ve yolculuk aracılığıyla sizin dünya hakkındaki keşfedeceğiniz şey 5 Ekim’den itibaren iki yıl boyunca kalacağı Satürn’ün Kariyere ilişkin 10. Evinize girdiği zaman daha önemli olacaktır. Satürn’ün tutkulu Akrep burcunu ve 10. Evinizi ziyaret etmesi artan profesyonel sorumluluklarınızın bir zamanıdır. Siz hak ettiğiniz şeyi alırsınız—ve eğer amaçlarınızı belirler ve bunları gerçekleştirmek için sıkı çalışırsanız bunun karşılığını alacaksınız. Ancak yaşantınızın oluruna bıraktığınız alanlarında, daha sonrasında onları yoluna koymak için fazladan sıkı çalışmak zorunda kalacaksınız. 10 Ekim’de temkinli Satürn’ün idealîstik Neptün ile yaptığı uyumlu üçgen -19 Temmuz 2014 tarihinde sona erecek olan üçlü dizinin birincisi- fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilmek için sağduyu ve azim göstererek maddi başarı hayallerinin dengelenmesidir.
Bu, hiçbir şeyin tam olarak aynı olmadığı hissi uyandıracaktır—ve sizin gündelik yaşantınız normale dönmeyecektir. Çünkü elektrik yüklü Uranüs 27 Mayıs 2010′da yedi yıl boyunca kalacağı Çevreye ilişkin 3. Evinize ve Koç burcuna girmiştir. Yeni fikirler, sıradışı insanlar ve anlık olayların gündelik hayatınızın parçası olması size heyecanlandıracaktır. Yine de daha huzurlu dönemlere geri dönüşün arzusu içinde olabilirsiniz. Ancak, dönüşümcü Plüton’dan radikal Uranüs’e 24 Haziran ve 19 Eylül’de ve Mart 2015′e kadar beş kez daha dinamik karelerin oluşması sizi nostaljiyi ardınızda bırakmaya zorlar ve hayata yeni bir mercekle bakmanızı sağlar. Her ne kadar düşüncenizde ilerlemeci olabilmenize rağmen, Kova burcu sabit bir burçtur ve kolayca değiştiremezsiniz. Ne yazık ki, mevcut durumu kavrayarak ne kadar çok güvenlik arayışında bulunursanız, değişiklikler o kadar ani ve şok edici olacaktır. Her şeyin ötesinde bu heyecanlı dönemlerde esnekliğin sizin en iyi dostunuz olduğunu unutmayın.

Rezzan Kiraz 2013 yılında Balık burcunu neler bekliyor?

Geçinip gitmek sizin için yeterli değildir. Balık burcu insanı daha anlamlı bir yaşam arayışındadır. Sizin duyarlı burcunuz madde ve run arasındaki köprüdür. Bu, sizi zaman zaman ilahi olana taşırken bazen bu dünyanın gidişatı nedeniyle hayal kırıklıkları yaşarsınız. Bu yılın ilk kısmında gerçek ile ideal oian arasındaki boşluk gündelik rutinlerinize ve inancınız arasında kalmaya neden olmaktadır. İnancınızı güçlendirmek ve daha yüksek potansiyelinize kavuşmak istersiniz. Sizin burcunuzun geleneksel yöneticisi olan akıllı Jüpiter 2013 yılına Boğa burcunda başlar ve Çevreye ilişkin 3. Evinizdedîr. Dev gezegenin geniş vizyonu en sıradan etkinliklerde bulunan görkemi ortaya çıkarır. O, amacın en derin duyusundaki en basit eylemi bile damıtır. Sezginiz sayesinde gündelik konuşmalardaki en değerli parçayı keşfedersiniz. Bunlardan derin mesajlar alabilirsiniz. Ardından 11 Haziran’da, Jüpiter uyumlu İkizler burcuna ve Köklere ilişkin 4. Evinize girer. Bu, aileniz hakkında size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. Kendinizi geçmişten soyutlarsınız. Çevrenizde çeşitli seçenekler ortaya çıkacaktır. Bunlar evinizde ve kariyer hayatınızda yeni roller oynamanız için bir adım atmanızı sağlayacaktır.

29 Ekim’de Paylaşılan Kaynaklara ilişkin 8. Evinize giren stratejik Satürn amaç ve sınırlarınızın belirlenmesi konusunda başkalarıyla tartışmanızı gerektirecek bir ortam oluşturur. Görev ustası gezegen 5 Ekim’de Daha Yüce Düşünceler ve Uzak Yerlere ilişkin 9. Evinize girer. Burada iki yıl kalacaktır. Büyük fikirler ve bunları başkalarıyla paylaşma dönemi içinde olacaksınız. 10 Ekim’de, Satürn 9 Temmuz 2014′te tamamlanacak bir dizi içinde sizin modern yönetici gezegeniniz Neptün ile uyumlu üçgenler oluşturur. Toprağa bağh Satürn ile metafiziksel Neptün arasındaki uygun dizilini hayallerinizi şekillendirecektir, size cenneti yeryüzüne indirme konusunda fikir verecektir, Yetenekli bir şekilde gerçek ve hayal dünyası arasında gezinmeniz sabırlı bir şekilde yıldızlara çıkan bir merdiven inşa etmenizi sağlayacaktır. Ancak bu yalnızca kendi arzularınızı tatmin etmeye ilişkin değildir; kişisel başarınız evrenin kolektif olarak iyilik durumu için katkı niteliğindedir.
Yılın erken zamanlarında esnek davranmak faydalı olacaktır çünkü enerjik Mars 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar gerilemededir. Bu geri dönüş Başkalarına ilişkin 7. Evinizde meydana gelir. Bu, partnerlerle küçük meseleler üzerine tartışma durumunu ortaya çıkaracaktır. Ayrıntılara takılıp kalmanız sorunları çözmede zorluk yaşamanıza neden olacaktır. Belli bir zaman içinde tek bir konuya odaklanmanız sizi hedeflerinizden uzaklaştıracaktır. Ve doğal olarak, ilk olarak yapmanız gereken elinizin altında bulunan görevleri yerine getirmektir

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Başa dön tuşu
Kapalı