İlişkiler

Aldatan erkekle ilgili gerçekler

Aldatan ve aldatmayan 200 erkeğe aldatmanın arkasında yatan nedenler soruldu ve işte ortaya çıkan bulgular…

Günümüzde sıkça rastalanılan aldatma olaylarına çoğu zaman anlam veremiyorsanız ABD’de aldatmanın nedenleri ile ilgili yapılan araştırma sonucu ortaya çıkan bulgular aldatan erkekle ilgili 6 şaşırtıcı gerçeği ortaya koydu.

İşte ortaya çıkan bulgular…

-Aldatan erkeklerin yüzde 48’i duygusal tatminsizlik hissediyor

İşte bu gerçek, erkeklerin sadece seks için aldattığı mitini yıkıyor. Erkeklerin sadece yüzde 8’i aldatmalarının altında yatan birinci neden olarak cinsel tatminsizliği öne sürdü. Erkekler, eşlerinden takdir görmek, eşlerinin, çabalarının farkına varmasını istiyor.

-Aldatan erkeklerin yüzde 66’sı suçluluk duyuyor

Erkeklerin büyük çoğunluğu eşlerini aldattıktan sonra “Keşke yapmasaydım” diyor. Ama suçluluk duygusu aldatmayı engellemek için yeterli değil. Çünkü erkekler duygularını bölümlendirmede başarılılar. Onlar duygularına hakim olup daha sonra onlarla başa çıkabiliyorlar.

-Yüzde 77’sinin aldatan yakın arkadaşları var

Aldatan insanlarla arkadaşlık kurmak, aldatmayı normalleştirmeyi sağlayabiliyor. Erkek, “Karısını aldatan arkadaşım iyi biri” düşüncesini taşıyor bilinçaltında.

Elbette eşinizin biriyle arkadaşlık etmesini yasaklayamazsınız. Ama bara ya da kulübe gitmektense, ondan, arkadaşıyla birlikte spor müsabakasına gitmek, öğle yemeği yemek gibi daha az günah ortamı sunan bir yerde vakit geçirmesini isteyebilirsiniz. Etrafınıza mutlu evliliği olan çiftlerden oluşan bir sosyal ağ örmeye çalışın.

-Yüzde 40’ı iş yerinde tanıştıkları yeni kadınla aldatıyor

Erkeklerin eşlerini aldattıkları iş yerindeki kadın arkadaşlar, genelde onlara saygı duyan, onları üstün gören, çalışmalarına övgüler yağdıran kişiler oluyor. Erkekler evde görmediklerini düşündükleri saygıyı başkasından görünce etkileniyorlar. Eşinizin erkek iş arkadaşlarından ziyade kadın iş arkadaşlarından daha fazla söz ettiğini, onları övdüğünü fark etmeniz aldatmaya meyili konusunda bir uyarı işareti olabilir.

-Yüzde 12’si birlikte oldukları kadının eşlerinden daha fazla fiziksel cazibeli olduğunu düşünüyor

Bir başka deyişle erkekler karşılarındaki kadının harika görünen bir vücudu olduğunu ve çok daha iyi seks yaptığını düşünerek aldatmıyorlar. İlişki uzmanlarına göre erkeklerin büyük bir çoğunluğu duygusal boşluktan dolayı aldatma yoluna gidiyor. Sadakatsizlikten şüpheleniyorsanız ve bu ilişkiyi kurtarmaya niyetliyseniz, sadece yeni seks pozisyonları denemek ya da vücudunuzda yenilikler düşünmek yerine aranızdaki iletişimi geliştirmeye çalışmalısınız.

Aldatan erkek böyle yakalanır!! Tıklayınız

-Yüzde 6’sı bir kadınla tanıştıkları ilk gün ilişkiye giriyor

Erkeklerin yüzde 73’ü bir aydan daha uzun zamandır tanıdıkları bir kadınla eşlerini aldatıyor. Bu demek oluyor ki uyarı işaretlerini görmek için zamanınız var. Erkeğin aldattığını gösteren uyarı işaretlerini şöyle sıralayabiliriz:

Dışarıda çok zaman geçiriyor, cinsel ilişkiye girmek istemiyor, kavga etmeye çok meyilli, sizinle zaman geçirmeyi tercih etmiyor…

Bu işaretleri gördüğünüzde üstüne gitmek isteyeceksinizdir ama erkeklerin çoğunluğu fiziksel bir yakınlaşma yaşamadan aldattıklarını reddetme yolunu seçerler. Bu durumda kendi hareketlerinizi kontrol etmeyi tercih edin. Size karşı yakınlık duyması için kendi davranışlarınızda değişikliğe gidin. “Sanırım ilişkimizde önemli bir şeyleri kaybetmeye başladık. Ben kaybetmek istemiyorum” demeyi deneyin ve gerçekten bu ilişkinin ayakta kalmasını istiyorsanız bu yönde çabalayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu