İlişkiler

Anlaşmalı Boşanma için Dilekçe Örneği

Anlaşmalı Boşanma için Dilekçe örneği
Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi

AİLE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA
ÜSKÜDAR

DAVACI_______:…………. Adres

DAVALI_______ :…………Adres

DAVA KONUSU_:Şiddetli geçimsizlik nedeni ile Anlaşmalı boşanma talep ve davası.

DAVA TARİHİ:../…/…

İZAHI :
1-Davacı (İsim) ile davalı eşi(İsim) ../../….tarihinden beri evli bulunmaktadır.
2-Ancak eşler evlendikleri günden bu güne kadar birbirine uyum sağlayamamışmüşterek hayat çekilmez hale gelmiştir. Bu nedenle bir arada yaşayarak evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün görünmemektedir.
3- Davalı eş#8217;de boşanmayı kabül etmektedir.Eşler arasında ../../….tarihli bir protokol yapılarak mali sonuçları hakkında anlaşmaya varılmıştır.
Bu protokol dilekçemize ekli bulunmaktadır.Bu itibar ile Medeni Kanunumuzun ilgili maddesi uyarınca tarafların anlaşmalı boşanmalarını talep etmek zaruretimiz hasıl olmuştur.

SONUÇ VE İSTEK :
Davalı eş#8217;de boşanmayı kabül ettiğinden ../../….tarihli prokol de göz önünde tutularak tarafların boşanmalarına
Duruşma gününün tarafımıza bildirilmesine dair iş bu dilekçemin kabulünü arz ve talep ederiz. …/…./2006

DAVALI DAVACI

2. dilekçe……………………………………. …………………………………

AİLE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA ÜMRANİYE
BOŞANMA PROTOKOLÜ

TARİH :

DAVACI: İsim ve adres
DAVALI: isim ve adres
HÜKÜMLER :
1- BOŞANMA HUSUSU : Her iki taraf da karşılıklı olarak boşanmayı kabul etmişlerdir. Evlilik birliğinin sona erdirilmesi konusunda her iki taraf da mutabıktırlar.
2- NAFAKA VE TAZMİNAT HUSUSU: Tarafların karşılıklı olarak Nafaka ve tazminat talebi yoktur. Bu husustaki taleplerden bu dosya için ve ileriye yönelik olarak açılacak olan davalardan vazgeçmişlerdir.
3- EŞYALAR HUSUSU: Taraflar tüm ev eşyaları ve zihnet (altıntakılar) konusunda da anlaşmışlardır ve paylaşmışlardır.Karşılıklı birbirlerinden eşyalar ve takılar konusunda hiçbir talepleri yoktur. 4- MAHKEME MASRAFLARI KONUSU : Taraflar karşılıklı olarak birbirlerinden mahkeme masrafları ve ücretler ile ilgili ücret talep etmeyeceklerdir. Tüm masraflar ortak pay edilecektir.

SONUÇ : Yukarıda açıklanan tüm hususlar üzerinde taraflar mutabakata varmış olup işbu protokol mahkeme dosyasına sunulmak üzere karşılıklı teati sonucu tanzim ve imza olunmuştur.

DAVACI DAVALI

 

Şiddetli Geçimsizlik Boşanma Dilekçesi Örneği

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Anlaşmalı boşanma için ne yapcaz ya bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

 2. bence hıcbırsey esınızle ayrılmaya degmez ama avukatınız olması gerekıyor ve protokol ımzalanıyor esınızde kabul ederse ıkı ımza yetıyor

 3. benimde bir sorum olacak bu imzaları attıktan sonra mahkemeye çıkmakta gerekiyormu

 4. anlaşmalı boşanmalarda çocuk için nafaka belirte biliyomuz oluyormu o şekil

 5. anlaşmalı dava açarsanız tek celsede dava sonuçlanıyor ama iki tarafında duruşma günü orda olması boşanma isteğinin sözlü olarakta beyan edilmesi şart
  karşı tarafla anlaşılırsa avukata bile gerek yok internetten boşanma dilekçe ve protokol örnekleri var doldurun iki tarafta imza atsın davayı açın zaten birkaç güne duruşma günü belli oluyor

 6. “iskender” kardeşim sen ve yorumun tam bir facia..Arkadaşlar insanlar buralardan medet umuyor. Bilip bilmeden sallamayalım. “meliss” tşkler

 7. Imzalari attiktan sonra mahkemeye cikmaniz gerekiyo cikmadihiniz taktirde 3 mahkeme polis zoruylan goturuleceksiniZ bir arada armaniza gerek yok karsi tarafin avukatinin yanina gidip orda imzalaya bilirsiniz

 8. Anlaşmalı boşanıcaz beş yaşında kızım var eşim işsiz ben işsiz kızımı ben velayetini alabilirmiyim. Ve nafaka talep etmelimiyim bu durumda bana bilgi verirseniz acil bugün aile mahkemesine gidicez.
  Ayrıca dilekçe örneği için çok Tşkr ederim çünkü paramız yoktu dilekçe için tekrar Tşkr. Acil cvp gelirse çok sevinirim

Başa dön tuşu