İlişkiler

Neden Birden Terketti! Ghosting Nedir?

Herşey harika giderken birden ortadan kaybolan sevgilinizin bunu neden yaptığını mı düşünüyorsunuz? Neden beni birden terketti! Ghosting nedir? Hayalet olan sevgili de denebilir.

Günümüz ilişkilerinin en büyük problemi sorunları çözmek yerine ilişkinin hemen bitirilmesi sayılabilir. Bu durumda ilişkiyi istemeyen taraf aniden ve çoğu zaman sessizce gider. Ghost ingilizce hayalet kelimesinden gelir ve hayatınızdan birden çıkan kişiyle olan durumunuzu tanımlayan kelimede ghosting olur.

Güzel başlayan bir flört dönemi sonrasında ise kısa sürede gelen sevgilik sizi çok mutlu etmiştir. Karşınızdaki kişi ile birlikte vakit geçirmekte çok hoşlanır ve zamanla ona bağlanırsınız. Sizin açınızdan bakıldığında herşey harika ilerlerken o birden ortadan kaybolur. Aramalarınıza, mesajlarınıza cevap vermez. Hatta ona ulaşabilmek için denediğiniz tüm yollar başarısızlık ile sonuçlanır.

Ghosting durumu ile karşılan ilişkilerin büyük çoğunluğu sanal ortamda başlıyor. Kişiler birbirleriyle zaman geçirmeden sadece sanal ortama yansıtılan karakteri görebiliyor. Sanal ortamda tanıştığınız kişi kendisine oluşturduğu profilde başka bir yerde buluşup tanıştığınızda bambaşka biri olabiliyor. Çoğu zaman sanal ortamda oluşturulan profiller gerçeği oluşturmuyor. Birbirleriyle tek tuş ile tanışan iki kişi birden en küçük bir detaya takılıp karşısındaki kişi ile iletişimi koparabiliyor. Gerçek bir ortamda tanışma ve yakınlaşma olmadığı için ne yazık ki bunu zorlanmadan yapabiliyor.

İlişki başladığında herşey güzel giderken taraflardan birinin sorumluluk almak istememeside diğer bir neden. İlişkinin sorumluluklarını almak istemeyen bir kadın yada erkek için yapabileceğiniz çok bir alternatif kalmamış oluyor.

Ghosting durumu ile karşılaşmamak için ilişkiye başmadan önce sanal ortamda tanıştığınız kişiyi zaman içerisinde tanımayı deneyebilirsiniz. Kendi sosyal ortamınızda tanıştığınız kişiler içinde aynı durum geçerli olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu