İlişkiler

Burçlara göre giyim tarzı

Koç kadınının stili: Dantelsiz modern kıyafetleri tercih ederler. Sadelik kolaylık ve hız koç kadınının giyim tarzını belirler. Keten triko ve tergalin sportif uyumunu severler. Ayakkabıları pratik olmalıdır. Çok fazla aksesuar kullanmazlar. Ancak onların vazgeçemedikleri iki aksesuar vardır: Gözlük ve saat. Koç borcunun parfümü doğal ve taze olmalıdır. Lavanta funda leylak ya da karanfil bazlı parfümler onlar için idealdir.

Boğa kadınının stili: Bol ve rahat kıyafetleri tercih eden boğalar deri süet ve keten gibi doğal materyalleri severler. Parlak olmayan ancak canlı ve sıcak renklerden hoşlanırlar. Boğa kadınları gece davetlerinede bileklerine kadar inen uzun tuvaletler giyerler. Takıları az ama gerçektir. Altın ve gümüşten yanadırlar. Yün şallar kemerler eldivenler ve kürkler boğa kadınlarının gardrobunda mutlaka ve mutlaka bulunur. Parfüme gelince… Boğa kadınları için hafif çiçek kokuları idealdir. Özellikle melisa zencefil gül anason leylak ve manolya bazlı parfümleri severler. Şeftali kavun mango gibi tatlı meyve kokuları da boğa kadınlarına çok yakışır.

İkizler kadının stili: İkizlerin kıyafetleri yarı spor yarı abiyedir. Fantastik kumaşlardan yapılan giysilere baylırlar. Renker ise hem canlı hem de birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Kaşmiri ince pantolonları ve ipeği severler. Az sayıda olan aksesuarları şıktır. Limon ve portakal çiçeği gibi taze ve serinletici parfümleri tercih ederler. Akşamları ise vanilya ya da akasya kokularını kullanırlar.

Yengeç kadınının stili: Tüllerin satenlerin ince kumaşların hoşuna gittiği yengeç kadını kendini bu kumaşların içinde çok çekici bulur. Şapka takmaktan hoşlanır. Ancak şapkaları kasket tarzı pratik olanlardan değildir. Onlar hasır şapkaları ya da fransız film sanatçılarının kullandığı büyük şapkaları tercih ederler. Aksesuar kullanmaktan hoşlansalar da alerjik bünyeleri buna çok müsait değildir. Bu yüzden inci kolyeler ya da ince takılarla yetinirler.

Aslan kadınının stili: Aslan kadını ayakkabısından gömleğine kadar herşeyiyle ağır olmayı sever pahalı markalardan giyinmeyi tercih eder. Yün ve saten kıyafetleri beğenirler. Hazır giyim yerine kendilerine özel kıyafet diktirmekten yanadırlar. Aslanlar için aksesuar fetişisti demek yanlış olmaz. Pırlanta kürk ve altın onların vazgeçemedikleri ve sıkça kullandıkları aksesuarlardır. Parfüm olarak tercihleri ise lavanta siklamen ve narenciye ağırlıklı parfümlerdir.

Başak kadınının stili: Pratik ve fonksiyonel kıyafetleri tercih eden başak kadını keten ve yün kıyafetleri sever. Onun giyim tarzını yumuşak tonlarda klasik çizgiler belirler. Aksesuarları sadece gerekli zamanlarda kullanırlar onun dışında aksesuar kullanmayı sevmezler. Saçlarını at kuyruğu yapmaktan elbise ya da tuvaletle broş takmaktan hoşlanırlar. Başak kadınının çantası çok büyük ve birçok göze sahip olmalıdır. Çünkü herşeyi yanında taşımak ister. Başaklara en uygun parfüm hafif çiçek kokularıdır. Özellikle yasemin sümbül akasya gardenya bazlı parfümler onlar için idealdir.

Terazi kadınının stili: Terazi kadını vücut hatlarını ortaya çıkaran kıyafetleri tercih eder. Saf ipeği ve ince kumaşları seven terazi kadını transparan giymekten çekinmez. Her zaman şık ve zariftir. Çanta kemer eldiven eşarp gibi bir çok aksesuarı vardır. Hepsi birbiriyle uyumludur ve hiçbiri suni deriden ya da kumaşlardan değildir. Mücevherleri az ama gerçek taşlardandır. Hafif ve doğal makyaj yapmayı sever. Parfümü ise pahalı ve hafitir. Genellikle klasik parfümleri tercih eder.

Akrep kadınının stili: Akrep kadını hem son derece şık hem de etrafındakileri şok edecek kadar değişik bir tarza sahiptir. Kıyafetlerinde kimi zaman koyu kimi zaman da parlak renkleri tercih eder. çekiciliğini giyim tarzında da belli eder. Vücuda yapışan kıyafetlerden ve egzantrik formlarda takılardan hoşlanır. Parfümde de tercihleri çekici olanlardır. Misk ve amber kokularında baharatlı parfümlerden kullanır.

Yay kadınının stili:
 Giyim tarzaları sportif rahat ve şık olup fantaziye dayanır. Gizemli olmayı severler. Tüitler trikolar süet ve deriler en sevdikleri kıyafetlerdir. Aksesuar kullanmaktan hoşlanırlar. Özellikle fular takmaya düşkündürler. Ayrıca ayakkabı çanta ve takıları klasiktir. Doğal kokulardan hoşlanırlar. Sandal ve sedir ağacı horozibiği bitkilerinin ağırlıkta olarak kullanıldığı parfümler onlar için idealdir.

Oğlak kadınının stili: Oğlak kadınının kıyafetleri sade koyu renkli ve rahattır. Soğuğa dayanıklı olmadığından büyük ve uzun mantolar giyer. Ailesinden kalan takılara düşkündür. Ayakkabı ve botları pratik seyahat çantaları ise büyüktür. Fularları natürel renklerde ve genellikle manzara desenlidir. Oğlaklar nergis sümbül nane ve menekşe bazlı kokulara bayılırlar.

Kova kadınının stili: Kova burcu kadının hem sade hem de fantastiktir. Modern ve pratik giyinmeyi sever. Özellikle cepleri kalem hesap makinesi cep telefonu ile dolu salopetler hoşlarına gider. Kimi zamanlarda ise şaşırtıcı derecede parlak kıyafetler giyerek etrafındakileri şaşırtırlar. Ancak ne olursa olsun kova kadınları her zaman modaya uyarlar. Takıyı ve uzun eşarpları severler. Parfümde tercihleri ise modern ve doğal kokulardır. Klasik ve ağır parfümer onlar için kesinlikle uygun değildir.

Balık kadınının stili:
 Dikkat çeken kıyafetler giymekten kaçınan balık kadını su burcu olmasından dolayı bahriyeli kıyafetlerinden hoşlanır. Özellikle bahriyeli pantolonlar jileler kapişonlu kıyafetler onların en sevdiği kıyafet türüdür. Aksesuarları sade ve güzeldir. Parfümde tercihleri ise çiçek ve meyve karışımı kokulardır. Yasemin gül ve portakal çiçeğinin ağırlıkta olduğu parfümler balıklar için idealdir.

İlgili Konular ;
Burcuna Göre Gelinliğini Seç
Burçların Giyim Tarzları, Burçlarınız Nasıl Giyiniyor?
Burçlar, Tarot ve Astroloji

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu