İlişkiler

Eşinizin ailesiyle nasıl iyi geçinirsiniz?

Eşinizin Ailesiyle İyi Geçinmenin Yolları
Eşinizin ailesiyle iyi geçinmek başlı başına bir sorundur. Çoğu kadın kocasının ailesiyle iyi anlaşamaz. Özellikle de kayınvalidesiyle. Herkesin şikayetçi olduğu bu konuya Womenist olarak parmak bastık. Eşinizin ailesiyle nasıl geçinmeniz gerektiğinin ufak bir planını çıkarttık. Bu dediklerimize uyarak kavgaları önleyeceksiniz. Onlar sizi siz de onları çok seveceksiniz.

Eşinizin ailesiyle mümkün olduğunca vakit geçirin. Onları sadece tatil zamanlarında görerek yakın olamazsınız. Unutmayın insan ilişkilerinde ne kadar vakit geçirir ne kadar candan olursanız aranız da o kadar iyi olacaktır. Bu yüzden kayınvalidenizle birlikte gideceğiniz alışveriş planları ve çay partileri yapın onu kendi anneniz gibi görmeye çalışın bu şekilde herhangi bir yanlış anlamaya ve anlaşmazlığa pabuç bırakmamış olursunuz. Emin olun eşinizin de çok hoşunuza gidecektir.

Sınırlarınızı bilerek hareket edin. Onlarla ne kadar yakın oluırsanız olun onların sizin aileniz olmadığını bilin onun için her daim ve her zaman saygıda kusur etmeyin. Eşinizin ailesine özellikle anne ve babasına siz diye hitap edin. Asla “sen” demeyin. Onlarla ykın olmanız demek onlara her şeyi anlatmanız anlamına gelmiyor. Özellikle eşinizle aranızda olan bir konuyu eşinizi kötüleyerek anlatmayın. Onlarla samimi olmaya çalışın fakat dozunu ayarlayın.

Mesafenizi koyun. Onların her zaman hayatınıza dahil olmasına izin vermeyin. Sonuçta siz eşinizle evlendiniz ailesiyle değil. Bu sebebten dolayı hem sıcak hem de mesafeli bir tavır edinin onların size çat kapı gelmesini ve hayatınızın ortasına oturmasına izin vermeyin.

Kimseyi yargılamayın ve içten olun onların size kendi aileleriyle ilgili anlattığı açıklıklar ya da yakındıkları konular varsa bunları eşinizle bile paylaşmayın. Sırdaş olun ve samimi davranın. Siz sıcakkanlı ve içten olursanız karşınızdakiler de öyle olacaktır. Bunu unutmayın.

Eşinizi herşeyden yukarıda tutun. Eşinizle olan ilişkinizi dışarıdaki negatif enerjiden koruyun. Eşinizle ailesi ya da sizin aileniz arasında asla kalmayın. Bu ilişkilerini hep yıpratır hem de zorlaştıırır.

Eşi ve Eşinin Ailesi ile ilgili konular için tıklayın !

womenist.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu