İlişkiler

ideal evlilik yaşı kaç?

Her insan için değişkenlik gösteren bu konu hakkında sosyaolojik ve psikoljik araştırmalar ne diyor. İdeal evlilik yaşı kaç? Kaç yaşında evlenmek normal, evlenmek için geç mi kaldım demeden önce bu yazıya göz atın.

ideal evlilik yaşı kaç?

ideal evlilik yaşı kaç?
ideal evlilik yaşı kaç?

İdeal evlilik yaşı aslında kişiden kişiye göre değişen bir kavramdır. Kişinin evlilik kararını almadan önce hem kendisini hemde karşısındaki kişiyi tam olarak tanıması gerekiyor. Evlilik gibi hayatınızın geri kalanını etkileyecek bir kararı acele etmeden almak en iyi yol olacaktır.

Evlilik için acele ettiğinizi düşünüyorsanız ilişkinize ve kendi yaşınızın olgunluğuna bakın. Erken yaşta yapılan evliliklerde sonrasında pişmanlık  ihtimali yüksektir. Zaman içerisinde oturan karakter ve hayattan ne beklediğinizin netleşmesi sizi daha sonrasında mutsuz bir evliliğe götürebilir. Erken yaşlarda yapılan evliliklerin arasında sağlam temeller üzerine kurulu evlilikler var. Dikkat etmeniz gereken yaşınızın olgunluğundamısınız? ve bu karar için gerçekten hazır mısınız?

ideal evlilik yaşı kaç? | 1

Evlilik için geç kaldığınızı düşünüyorsanız durum erken evlilik kararında biraz daha farklı ilerleyebilir. Her birey aynı yaşta evlenmek zorunda değildir. Tüm arkadaş çevreniz evlenmiş ve yakınlarınızdan bu konuda baskı görüyor olabilirsiniz. Sizin için en ideal durum evlilik gerçekleştirmek için yanlış ve size uygun olmayan kişiler ile evlilik kararı almak olacaktır. Hayatınızın sizin elinizde olduğunu unutmayın ve kendinizi ne zaman tam anlamıyla hazır hissederseniz o zaman evlenin.

Bilimsel araştırmalara göre ideal evlilik yaşı 26! Bu sadece bir araştırma mutlu bir evlilik için ideal yaşı bulmak aslında tamamen sizin elinizde.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu